Truskawki sprzedaje za grosze
Pixabay Couleur
Agata Jaroszewska - 30 Maja 2020

Dziadek Bogumił otworzył pole dla wszystkich chętnych. Truskawki zbierasz sam, ale płacisz mało jak nigdzie

Truskawki rosnące na polu pod Warszawą kupisz za grosze, ale warunkiem jest to, że zbierzesz je samemu. Na pole, na którym rosną, przyjechać może każdy, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, a dziadek Bogumił i jego poczucie humoru sprawia, że wszyscy go uwielbiają. Pomysł na taki biznes wypłynął nie tylko z potrzeby rynku - po obliczeniu wszystkich kosztów okazało się, że to się po prostu opłaca wszystkim.

Truskawki to coroczne marzenie praktycznie każdego z nas, ale zabójcza wręcz cena sprawia, że nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Jednak jest miejsce, gdzie można je kupić za bezcen. Jest jeden warunek.

Zdjęcie krajobrazuMężczyzna uwiecznił na zdjęciu zwykły krajobraz. Dopiero po kilku dniach zauważył druzgoczący szczegółCzytaj dalej

Pyszne truskawki zbierasz sam, ale kupujesz tanio jak nigdzie

Pana Bogumiła Bigaja i jego truskawki można spotkać we wsi Prace Duże tuż pod Warszawą. Jego plantacja otwarta jest dla wszystkich, a to w jaki sposób mężczyzna sprzedaje swoje truskawki jest naprawdę wyjątkowe. Otóż każdy kto przyjedzie na pole, może zebrać tak dużo owoców, jak tylko chce i zapłaci jedynie 3 złote za kilogram. Przy obecnych cenach na rynku wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale to nie żart. Pan Bogumił ma 74-lata i prosi by nazywać go dziadkiem Bogumiłem. Otworzył swoje pole dla każdego i wygląda na to, że nikt na tym nie straci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sprawa dla reportera gwiazda klanuGwiazda "Klanu" w "Sprawie dla reportera". Znamy porażające szczegółyCzytaj dalej

Zainspirował się zagranicznym pomysłem

Dziadek Bogumił w latach 90. był w Kalifornii. W rozmowie z dziennikarzem Pawłem Orlikowskim wspomina, że widział pola, gdzie płaciło się jedynie 1 dolara i samemu zrywało się owoce, wtedy go to zdumiało, ale postanowił wprowadzić podobne rozwiązanie na polu truskawek, które uprawia. Plantacja tak naprawdę należy do jego siostry, ale to dziadek Bogumił całe dnieędza na doglądaniu, czy wszystko jest w porządku. Odstrasza ptactwo i chętnie rozmawia z ludźmi, którzy, słysząc o pomyśle, przyjechali sprawdzić czy to prawda. Chętnych nie brakuje.

Dzisiaj grzeje:

1. Media podały druzgoczącą informację. Nie żyje legendarny muzyk, wszyscy znali jego hity

2. Możesz dostać aż 500 zł mandatu, jeżeli nie przestrzegasz jednego nakazu. Nowe zmiany już od dziś

Po tylu latach nie potrzebuje już wagi

3 złote za kilogram truskawek brzmi jak marzenie senne, ale właśnie tyle płacą ci, którzy zdecydowali się zakasać rękawy i przystąpić do pracy. Dziadek Bogumił przyznaje, że wychodzi na zero, ale woli to, niż żeby truskawki się popsuły. Tak niska cena jest możliwa z racji nieużywania żadnych oprysków, a samo pole wygląda niepozornie, gdyż na pierwszy rzut oka widać jedynie oset i inne chwasty. Kiedyś do zbiorów dziadek Bogumił zatrudniał pracowników zza wschodniej granicy, ale jak przyznaje koszty były zbyt duże. Teraz dzięki jego pomysłowi zyskują wszyscy, szczególnie zadowolone są dzieci, dla których zbieranie truskawek z rodzicami to prawdziwa frajda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sok z kiszonego buraka to prawdziwa bomba witaminowa. Warto znać jego zastosowania
  2. Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystko
  3. Tylko najbliżsi wiedzieli, co Małgorzata Kożuchowska przeżyła tuż po porodzie. Ciężko powstrzymać łzy
  4. Bezdomny kot podszedł do niepełnosprawnej dziewczynki. Zaraz potem stała się niezwykła rzecz
  5. Krzysztof Cugowski ocenił disco polo. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  6. Bardzo źle, że nie wszyscy są ich świadomi. 4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w Biedronce

Psy leżały na torach kolejowychDwa psy leżały na torach kolejowych, nadjeżdżał pociąg. Mężczyzna stał z boku i nagrywałCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News