Przenigdy nie wyrzucaj szypułek od truskawek. Można je wykorzystać w spektakularny sposób, niesamowity efekt

Przenigdy nie wyrzucaj szypułek od truskawek. Można je wykorzystać w spektakularny sposób, niesamowity efekt Źródło: Pixabay pasja1000

Nie da się ukryć, że truskawki to uwielbiany przysmak. Wraz z nadejściem wiosny zaczęły stopniowo coraz częściej pojawiać się na naszych stołach. Okazuje się, że nie tylko owoce są bogate w istotne składniki odżywcze. Mało kto podejrzewał, że szypułki mogą mieć tak niezwykłe właściwości.

Smakowite truskawki są już w naszym zasięgu i wiele osób delektuje się ich fantastycznym smakiem. Przeważnie szypułki po owocach lądują w koszu, jednak warto wiedzieć, że mogą zostać wykorzystane w niezwykły sposób. Każdy kto go poznał, już nigdy więcej ich nie wyrzucił.

Jakie właściwości maja truskawki?

Nieraz truskawki potrafiły nas zaskoczyć. Ostatnio przedstawialiśmy sposoby na to, jak prawidłowo przechowywać te przepyszne owoce. Tym razem możesz przekonać się, jakie zastosowanie mogą mieć szypułki, które zazwyczaj są wyrzucane. Ta wiedza może zaskoczyć niejedną osobę.

Same truskawki to wyjątkowo zdrowe owoce, które są bogate w antyoksydanty. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez Lily Soutter, która jest absolwentką kierunku żywienie człowieka na Uniwersytecie w Newcastle oraz członkinią British Association of Applied Nutrition. Jej praca pozwoliła na odkrycie niezwykłych właściwości, które posiadają szypułki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym charakteryzują się szypułki?

Zgodnie z wynikami badań zamieszczonymi na portalu Leicester Mercury, szypułki tak samo jak truskawki są bogate w antyoksydanty, do których należy witamina C. Związki te odpowiadają między innymi za spowolnienie procesów starzenia. Któż nie chciałby jak najdłużej cieszyć się młodością? Szypułki z pewnością nie są tak smakowite jak same truskawki i ich jedzenie może być wątpliwą przyjemnością. Istnieją jednak sposoby na to by ich spożywanie było nieco łatwiejsze.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

2. Na weselu puścili hity disco polo. Warszawiance puściły nerwy, żenująca reakcja kobiety, nie wytrzymała

Szypułki można oczywiście zjadać razem z truskawkami. Jeżeli taki pomysł nas odrzuca, możemy przygotować z nich napar. Wówczas jednak utracą sporo składników odżywczych. Dobrym sposobem na ich wykorzystanie może być użycie ich jako dodatku do sałatek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Drętwienie rąk i nóg może ostrzegać o poważnej chorobie. Lepiej zwrócić na nie uwagę
  2. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące
  3. Wiśniewski bez skrępowania opowiadał o nowej żonie, nagle pojawiła się w kadrze. Widzowie mogli zobaczyć ją po raz pierwszy
  4. Pogodziła się, że już nigdy nie zobaczy ukochanego kota. Po 10 latach niespodziewanie otrzymała najlepszą wiadomość
  5. Pyton królewski we wrocławskim bloku. Zwierzę uciekło przed strażakami
  6. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler

Źródło: Haps

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News