Porównano obecne ceny truskawek i ceny sprzed roku. Różnica przyprawia o zawrót głowy

Porównano obecne ceny truskawek i ceny sprzed roku. Różnica przyprawia o zawrót głowy Źródło: Jakub Kaminski/East News

Truskawki są nadal drogie, a w porównaniu z zeszłym rokiem różnice są ogromne. Kilogram truskawek w sklepie wciąż sięga nawet 20 złotych. Nieco taniej jest na bazarach czy targach, ale wciąż ceny nie spadają poniżej kilkunastu złotych.

Truskawki w tym roku są bardzo drogie. Powodem takiej sytuacji jest zimny maj oraz pandemia koronawirusa, która sprawiła, że przy zbiorach brakuje rąk do pracy. Każdy, kto pamięta, ile kosztowały truskawki o tej porze w zeszłym roku, jest zszokowany różnicą. Kilogram tych owoców kosztuje obecnie ok. 20 złotych, to naprawdę kosmiczna cena, zwłaszcza że trwa na nie sezon. 

Truskawki w kosmicznych cenach, w porównaniu z zeszłym rokiem różnica jest ogromna

Jeszcze kilka tygodni temu truskawki kosztowały nawet 50 zł za kilogram, teraz na szczęście cena odrobinę spadła. Wciąż jednak jest ona kosmiczna jak na sezon, który w najlepsze trwa. Taniej kupimy owoce na bazarach, wciąż wahają się one jednak pomiędzy 13 a 16 zł. Rok temu o tej porze truskawki kosztowały ok. 6-8 złotych. Obecnie cena jest co najmniej dwukrotnie wyższa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Głównymi powodami takiej sytuacji jest wyjątkowo zimny maj oraz pandemia koronawirusa. Z powodu pogody owoców jest dużo mniej niż w poprzednich latach. Dużym problemem jest również panujący wirus, przez którego pozyskiwanie pracowników jest bardzo utrudnione. Wielu zagranicznych pracowników jest zmuszonych do odbycia kwarantanny, przez co mogą rozpocząć pracę dopiero po co najmniej dwóch tygodniach od momentu przyjazdu, co staje się dodatkowym kosztem dla plantatorów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wędliny, które uwielbiali Polacy, znikną ze sklepowych półek. Prawdę obnażył raport, jest gorzej, niż wszyscy myśleli

2. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem

Wielu plantatorów oferuje dużo korzystniejszy sposób pozyskiwania truskawek. Oferują oni dużo niższą cenę za owoce pod warunkiem, że chętni przyjdą i sami je zbiorą. Jeśli uzbieramy również koszyczek dla właściciela plantacji, cena stanie się jeszcze niższa. Chętni muszą jednak pamiętać o obostrzeniach sanitarnych. Powinni oni stosować się do zasad bezpieczeństwa oraz posiadać własne rękawiczki jednorazowe. Luzowanie obostrzeń sprawia, że coraz więcej osób się zgłasza, dzięki czemu owoce nie będą się marnować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka trzustki. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszek
  3. Niebywale radosne informacje o ojcu Agaty Dudy. Nikt się nie spodziewał
  4. Żłobek zamknięty po porażającym odkryciu. Niepokojące wieści z północnej Polski
  5. Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska przełożyli swój ślub
  6. Szykują się ogromne grzybobrania. Znalazł 7 grzybów w 1 miejscu

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News