Za kilogram truskawek możesz zapłacić jedynie 5 zł. Wystarczy spełnić jeden warunek

Za kilogram truskawek możesz zapłacić jedynie 5 zł. Wystarczy spełnić jeden warunek Źródło: Pixabay NickyPe

Truskawki to jeden z naszych ulubionych przysmaków i właśnie zaczął się na nie sezon. Niestety, większość amatorów tego pysznego owocu może być niepocieszonych patrząc na kosmiczne ceny osiągane przez nie na bazarach i w sklepach. Jest jednak takie miejsce, gdzie truskawki kosztować cię będą zaledwie 5 złotych za kilogram. Na samą myśl cieknie ślinka, a przed chętnymi na taki zakup postawiono tylko jeden warunek.

Truskawki pojawiające się coraz częściej na naszych stołach mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Cena owoców nie należy do najmniejszych, ale ochota na makaron z truskawkami wydaje się silniejsza. Okazuje się, że nie musisz wydawać fortuny, żeby cieszyć się ich smakiem.

Kupisz truskawki tanio jak barszcz

Truskawki powalają swoją tegoroczną ceną, jednak dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz skontaktował się z właścicielami pola truskawek, którzy ogłosili, że gotowi są sprzedawać swoje owoce w niezwykle atrakcyjnej cenie. Postawili tylko jeden warunek i wielu może być skuszonych tą wizją. W Michałowie Dolnym w powiecie grójeckim swoją plantację prowadzą Agnieszka i Piotr Stykowscy. W rozmowie z dziennikarzem przyznali, iż jeśli ktoś osobiście stawi się na zbieranie truskawek, wtedy będzie mógł kupić ich kilogram za jedyne 5 złotych. 

- Sądzę, że jeśli moglibyśmy 5 złotych dostać za taki kilogram urwanej truskawki, to moglibyśmy tak się umówić. Wszystkich zapraszamy do gospodarstwa sadowniczego: 5 złotych za kilogram, jeśli ktoś sobie sam uzbiera - możemy przeczytać w artykule zamieszczonym na portalu Interia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Musisz spełnić jeden warunek

- Prosimy o wcześniejsze umówienie się, to jest trudne logistycznie. Gospodarz na plantacji ma bardzo dużo zadań: musi odebrać towar od pracownika, przeważyć, załadować i wywieźć. Każde ręce są dobre do pracy, wiele osób z miast nie wie, o co chodzi, mogą to utrudnić. Zachęcamy do przyjazdu, spróbowania i cierpliwości. Jedna osoba, która przyjedzie i urwie truskawki za 4 złote za kilogram może zepsuć nam dzień, który jest wart 2-3 tysiące. Dla nas to jest chleb, z którego będziemy żyli przez całą zimę - kontynuują swoją wypowiedź Agnieszka i Piotr Stykowscy prowadzący plantację truskawek. To jedyny wymóg stawiany przed chętnymi na spróbowanie swoich sił jako pracownik sezonowy, a praca ta na pewno nie należy do najlżejszych. Większość ludzi zupełnie o tym zapomina.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki w żałobie, nie żyje wielki Polak. Śmierć przyszła nagle

2. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem

Jesteś gotowy ubrudzić sobie ręce ziemią?

Właściciele plantacji zapraszają na swoje truskawki i zachwalają ich słodycz. Podobno właśnie teraz owoce są najlepsze i jeszcze w ten weekend można znaleźć kilka wolnych miejsc dla odważnych, którzy nie boją się ubrudzić sobie rąk. To nie pierwszy taki przypadek w Polsce, już wcześniej pisaliśmy o dziadku Bogumile, który zapraszał na zbiór truskawek. Ciekawe czy stanie się to nową, powszechną praktyką.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszek
  3. Właśnie podali informacje o finansowej pomocy dla poszkodowanych przez pandemię. Już wiadomo, kto się załapie
  4. Przez cały tydzień piła tylko wodę. Niewiarygodne, co stało się w ostatnim dniu
  5. Za kilogram truskawek możesz zapłacić jedynie 5 zł. Wystarczy spełnić jeden warunek
  6. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News