Prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podjął zaskakującą decyzję, do której będzie się stosował podczas swojej prezydentury. 

Zwycięzca ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Donald Trump, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, poinformował o swojej decyzji o zrezygnowaniu z kierowania ogromnym imperium biznesowym jakie stworzył.

Mimo, że więcej szczegółów zostanie podane dopiero 15 grudnia na specjalnej konferencji prasowej to już teraz wiadomo, że jego miejsce w „Trump Organization” zajmą jego dorosłe dzieci.

 – 15 grudnia zorganizuję konferencję prasową, na której obecne będą moje dzieci, aby przedyskutować fakt, iż opuszczam swój świetny biznes, żeby w pełni skupić się na rządzeniu krajem, po to by Ameryka znów była wielka! – oświadczył prezydent-elekt USA.

Jak dodał, nie jest to wymagane przez amerykańskie prawo, ale chce uniknąć m.in. konfliktu interesów podczas rządzenia krajem. Jak przekonuje, prezydentura jest o wiele ważniejsza niż prywatne interesy.

trump

trump2

Amerykanie, a głównie zwolennicy nowego prezydenta nie ukrywają, że są pod wrażeniem jego decyzji. To jednak nie pierwsze tego typu działanie Trumpa, wcześniej zrzekł się wynagrodzenia za prezydentowanie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również