Kontrowersyjna wypowiedź muzułmańskiego burmistrza Londynu podzieliła internautów. Do słów Sadiqa Khana ostro odniósł się także prezydent USA – Donald Trump.

W sobotę wieczorem doszło do zamachu terrorystycznego. Napastnicy wjechali samochodem w tłum ludzi na moście London Bridge. Następnie, w pobliżu targu Borough Market, atakowali przechodniów nożem. Zginęło 7 osób. Niemal 50 zostało rannych.

Sadiq Khan, burmistrz Londynu odniósł się do tragedii, mówiąc, że „nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich aktów barbarzyństwa”. Apelował o zachowanie spokoju i czujność. Mieszkańców miasta zszokowała jednak dalsza część wypowiedzi Khana, który stwierdził, że „nie ma powodu, by czuć się zaalarmowanym”, a Londyn jest „najbezpieczniejszym wielkim miastem”.

Do słów burmistrza odniósł się prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Oskarżył Khana o nadużywanie poprawności politycznej.

Co najmniej siedem ofiar i 48 osób rannych, a burmistrz Londynu mówi, że nie ma powodu się bać! Nadszedł czas, byśmy przestali być politycznie poprawni i na poważnie zajęli się bezpieczeństwem ludzi. Jeśli nie zmądrzejemy, to będzie tylko gorzej – oświadczył Trump.

 

 

Zobacz również