Jak dowiedziały się media, ekipa organizująca wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce robi co może, by znaleźć w jego grafiku miejsce na spotkanie z jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków. Obecna władza najprawdopodobniej nie będzie z tego zadowolona. 

Przez kilka ostatnich dni w mediach spekulowano z kim dokładnie spotka się przybywający do Polski prezydent Donald Trump. Na liście potencjalnych spotkań przewijały się takie postacie jak Jarosław Kaczyński czy Lech Wałęsa.

Jak się okazuje, Donald Trump chce koniecznie spotkać się z tym… drugim. Informację zdobytą przez media takiej jak Onet czy Rzeczpospolita potwierdził wieloletni współpracownik byłego prezydenta Polski, Krzysztof Pusz.

Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy i gdzie dokładnie Trump spotka się z Wałęsą, jednak ludzie amerykańskiego przywódcy robią wszystko, by do takiego spotkania doszło.

To z pewnością nie ucieszy aktualnego obozu władzy w Polsce z Jarosławem Kaczyńskim na czele, który od dekad jest mocno skonfliktowany z Lechem Wałęsą. Tym bardziej, że do spotkania Trump-Kaczyński nie dojdzie.

źródło: Onet, Rzeczpospolita

...

Zobacz również