Prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, w specjalnym nagraniu zaprezentował swój plan na pierwsze 100 dni swojego urzędowania. Jednym z najważniejszych jego punktów jest m.in. rezygnacja z umowy o wolnym handlu. 

Już niebawem, zwycięzca wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Donald Trump oficjalnie przejmie urząd od Baracka Obamy (jeśli oczywiście elektorzy zagłosują zgodnie z wyborczymi zobowiązaniami jakie dali wyborcom), jednak już teraz zaprezentował – w ponad dwuminutowym nagraniu opublikowanym na YouTube – swój plan na pierwsze 100 dni urzędowania.

Trump oświadczył na wstępie, że polecił swoim współpracownikom sporządzenie pełnej listy działań, które należy wykonać, aby „przywrócić prawa i odzyskać miejsca pracy”.

Ponadto przedstawił sześć najważniejszych kwestii, które są dla niego priorytetem tj. handel, imigracja, energia, regulacje prawne, bezpieczeństwo narodowe oraz kwestia zmian etycznych. Większość z nich jest bardzo dobrze znana z okresu kampanii prezydenckiej, jednak najciekawsza z nich jest kwestia jego stosunku do umowy o wolnym handlu tj. TTPA (Trans Pacific Partnership Agreement).

Jak przekonuje Trump jest ona niekorzystna dla Stanów Zjednoczonych, zrujnuje gospodarkę USA i jako prezydent nie da zgody na jej przyjęcie. Zapowiedział również, że będzie dążył do wynegocjowania nowych warunków, na których będzie możliwe ratyfikowanie takiej umowy, która będzie przede wszystkim niosła korzyści dla jego kraju. Nowemu prezydentowi USA zależy głównie na zapisie, według którego to amerykańscy pracownicy będą mieli pierwszeństwo w zatrudnieniu.

Co ciekawe, Donald Trump nie wspomniał o innych obietnicach, które podczas kampanii wyborczej były kluczowe tj. całkowita likwidacja ObamaCare czy wybudowanie muru na granicy z Meksykiem w celu zatrzymania nielegalnej imigracji.

https://www.youtube.com/watch?v=7xX_KaStFT8

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: wprost

...

Zobacz również