Kontrowersyjne decyzje Donalda Trumpa mają bezpośredni wpływ na życie milionów osób żyjących w Stanach Zjednoczonych. Nikt nie spodziewał się jednak, że wprowadzone przez niego obostrzenia prawne odbiją się także na pracy… polskich gwiazd. Niestety tak właśnie się stało.

Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha, Mikołaj Krawczyk i Michał Ziembicki mieli wystąpić ze swoim spektaklem „Pikantni” na otwarciu Polonijnego Sezonu Kulturalnego. Przez zaostrzone przepisy dotyczące przyznawania wiz, które weszły w życie w czasie prezydentury Donalda Trumpa, aktorzy nie będą w stanie wylecieć w najbliższym czasie do Stanów Zjednoczonych.

– Pomimo dostarczenia dodatkowych informacji, nie otrzymaliśmy decyzji o przyznaniu wiz pracowniczych. Prawdopodobnie musielibyśmy poczekać jeszcze kilka dni i byłaby ona pozytywna, ale fizycznie nie udałoby się zorganizować opłat, wizyty w ambasadzie i przylecieć na czas do Stanów. W związku z tym, by nie przepadły pieniądze i by nie zawieść widzów, będziemy aplikować o inną datę. Najprawdopodobniej w styczniu, ponieważ jest to najbliższy wolny czas, kiedy mamy dostępnych wszystkich aktorów – opowiedział o kontrowersyjnej sprawie Karol Bytner z agencji aktorskiej Gudejko.

Spektakl w pierwotnym terminie został więc odwołany, co bardzo zasmuciło żyjących w USA Polaków, którzy czekali na przyjazd krajowych gwiazd. Liczą jednak na to, że następnym razem przepisy nie staną już artystom na drodze, a wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

...

Zobacz również

Najlepiej zarabiający aktorzy 2017 - rankingi zaskakują!