Donald Trump zrezygnował z procesowania się w sprawie pozwów wytoczonych przez byłych studentów. Zamiast tego zdecydował się na polubowne rozwiązanie konfliktu, które będzie go kosztować miliony.

Trump przed wyborami wyszedł z propozycją skierowaną do studentów. Miliarder proponował udział w serii seminariów na temat handlu nieruchomościami, które nazwał Trump University. Reklamy towarzyszące przedsięwzięciu sugerowały, że nowy prezydent będzie w nich uczestniczył i uczył studentów sztuki zawierania umów.

Zgodnie z cennikiem udział w trzytygodniowym seminarium kosztował prawie 1,5 tysięcy dolarów, natomiast za indywidualne zajęcia z profesjonalnymi instruktorami trzeba było zapłacić 35 tys. dolarów. Według szacunków uniwersytet przyniósł około 40 milionów zysku. Działalność była prowadzona przez kilka lat, a przez seminaria przeszło kilkadziesiąt tysięcy osób. Jednak 6 tysięcy studentów stwierdziło, że świadczenia nie są na odpowiednim poziomie i wytoczyło proces o oszustwo.

Podczas kampanii wyborczej Trump kilkukrotnie mówił, że nie będzie załatwiał sprawy polubownie. Hillary Clinton nagłaśniała całą sytuację podczas kampanii jako przykład nieuczciwości Trumpa. Ostatecznie prezydent wynegocjował ugodę pozasądową, w myśl której wypłaci łącznie 25 milionów dolarów odszkodowania.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: tvn24.pl