Wydawało się, że napięcie wokół Półwyspu Koreańskiego osiągnęło punkt kulminacyjny. Stany Zjednoczone nie rezygnują jednak ze starań o denuklearyzację reżimu Kim Jong-Una. Trump przyznaje, że problem zostanie ostatecznie rozwiązany przez Chiny.

Znany ze swojej aktywności na Twitterze, prezydent Stanów Zjednoczonych, udostępnił ostatnio zaskakujący wpis. Uderzył w nim, po raz kolejny, w Kim Jong-una.

Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk. Czy ten facet nie ma nic lepszego do roboty? – czytamy w pierwszej części wpisu Trumpa.

Prezydent Stanów Zjednoczonych już wcześniej uderzał personalnie w Kim Jong-Una. Trump wyraził kiedyś opinię, iż rządzenie krajem musi być dla niego bardzo trudne, ze względu na jego wiek.

W drugiej części swojego wpisu Trump odniósł się do najbliższych sąsiadów Korei Północnej. Prezydent Stanów Zjednoczonych pokłada ogromne nadzieje w Chinach.

Trudno wierzyć, że Korea Południowa i Japonia będą to dłużej znosić. Może Chiny podejmą zdecydowane kroki w stosunku do Korei Północnej i raz na zawsze zakończą ten nonsens – napisał Donald Trump.

Wpis był odpowiedzią na test pocisku balistycznego, który miał miejsce dziś rano w Korei Północnej. Państwowe media podały informacje o zasięgu broni, która miała wzbić się na 2802 km, pokonać 933 km i uderzyć w cel po 39 minutach.

Trump zacieśnia relacje z dalekowschodnimi sojusznikami od początku kryzysu koreańskiego. W piątek spotkał się ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem, Moon Jae-inem i ogłosił, że „czas strategicznej cierpliwości zakończył się”.

źródło: RT

...

Zobacz również