Uścisk dłoni pomiędzy Donaldem Trumpem a Agatą Dudą, a w zasadzie jego początkowy brak, był komentowany przez media na całym świecie. Ostatecznie do uścisku dłoni doszło chwilę później, ale dziennikarze spekulowali, że Trump poczuł się obrażony. Prezydent USA oficjalnie skomentował zajście i… zszokował media.

Dziennikarze na całym świecie podawali, że Agata Duda celowo obraziła Donalda Trumpa nie podając mu ręki i witając się najpierw z jego żoną. Faktycznie, prezydent USA był dosyć zdziwiony zaistniałą sytuacją. Jednakże, chwilę później doszło do uścisku dłoni pomiędzy Trumpem a Agatą Dudą, co przekręciło wiele redakcji na całym świecie. Wiele mediów błędnie podało, że polska Pierwsza Dama zupełnie zignorowała prezydenta i w żadnym momencie nie podała mu ręki.

Nie da się ukryć, że Donald Trump był zdziwiony tym, iż Agata Duda przywitała się najpierw z jego żoną i zignorowała jego początkowo wyciągniętą dłoń. Wszystko wskazuje jednak na to, że wbrew medialnym przekazom wcale nie poczuł się tym faktem urażony. Dziennikarze są w szoku, że prezydent USA zapowiedział walkę, ale… z nimi.

Andrzej Duda napisał na Twitterze, że należy walczyć z „fake newsami”. Następnie Donald Trump w zaskakujący sposób oficjalnie skomentował sytuację z Agatą Dudą i zapowiedział, że będzie uczestniczył w tej walce ramię w ramię z polskim prezydentem.

Wbrew niektórym zaskakującym doniesieniom, moja żona uścisnęła dłoń pani i pana Trumpa po tej wspaniałej wizycie. Walczmy z fałszywymi wiadomościami – napisał Andrzej Duda.

Będziemy walczyć z fake newsami wspólnie z Panem! – odpowiedział Trump komentując sprawę.

https://youtu.be/FNpyjB9gFGM

...

Zobacz również