Trump robił wszytko, żeby te dokumenty nie wyszły na jaw. Dziennikarzom udało się je zdobyć!

Trump robił wszytko, żeby te dokumenty nie wyszły na jaw. Dziennikarzom udało się je zdobyć! Źródło: fot. youtube

Podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump wykręcał się i robił co tylko się dało, aby nie ujawnić swoich deklaracji podatkowych. Teraz jednak zrobili to za niego dziennikarze telewizji MSNBC.

Według ujawnionych przez MSNBC dokumentów, w 2005 roku Donald Trump zapłacił łącznie niemal 37 milionów dolarów podatku. Zdecydowana większość tej kwoty to skutek tzw. Alternative Minimum Tax (AMT). Mechanizmu podatkowego wprowadzonego po to, aby osoby o wysokich dochodach nie płaciły podatków według minimalnych stawek.

Nie wiadomo kto przekazał dziennikarzom MSNBC deklarację Trumpa. Za publikację federalnego zeznania podatkowego grozi do pięciu lat więzienia i do 5 tys. dolarów grzywny. Dziennikarze nie boją się jednak sądu. Twierdzą bowiem, że działali zgodnie z pierwszą poprawką do amerykańskiej konstytucji, która gwarantuje m. in. wolność słowa i prasy. Przedstawiciele Białego Domu mają jednak nieco inne podejście do sprawy.

- Ktoś jest zdesperowany, skoro jest gotów do złamania prawa, aby opublikować informację o dwóch stronach zeznania podatkowego sprzed ponad dekady – napisały w oświadczeniu służby prasowe Białego Domu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News