Donald Trump był jednym z tych polityków, którzy błyskawicznie zareagowali na ataki w Londynie. Prezydent USA nie ma już wątpliwości, że przed terroryzmem nie da się obronić bez podejmowania drastycznych kroków. Trump już wie, jakie to będą działania.

W dwóch wpisach na Twitterze Trump skomentował zamachy z Londynu, do których doszło w sobotnią noc. Jak podkreślił 45. prezydent USA, jego kraj jest gotowy na niesienie wszelkiej pomocy Brytyjczykom w każdym momencie.

 – Jeżeli USA będą mogły cokolwiek zrobić, żeby pomóc w Londynie i Wielkiej Brytanii, będziemy tam. Jesteśmy z wami, niech Bóg was błogosławi – oświadczył Trump.

Trump podkreślił też, że najlepszą obroną przed zamachami jest zmiana prawa. To odpowiedź prezydenta USA na coraz liczniejszą liczbę zamachów terrorystycznych na świecie. Trump proponuje wprowadzenie „zakazu podróżowania jako dodatkowego poziomu bezpieczeństwa”. Przypominamy, że wprowadzenie podobnego prawa pod koniec stycznia wobec mieszkańców wybranych muzułmańskich państw wywołało spore kontrowersje.

– Musimy być mądrzy, czujni i twardzi. Sądy, muszą zwrócić nam nasze prawa. Potrzebujemy zakazu podróżowania jako dodatkowego poziomu zabezpieczenia – skomentował Trump.

...

Zobacz również