Jak podaje chińska agencja informacyjna, Chiny i Polska znalazły się wśród krajów, dla których obostrzony został reżim wizowy. Co ciekawe, walcząc o głosy Polonii w USA, Trump obiecywał zniesienie wiz dla Polaków w trybie pilnym. Aktywiści polonijni czują się oszukani jeszcze bardziej niż przez Baracka Obamę. 

Miało być znoszenie wiz, a jest tylko gorzej. Reżim wobec Polski został zaostrzony, podobnie jak w stosunku do Chin, Rosji i Rumunii. Polonijni aktywiści są oburzeni, ponieważ w czasie kampanii wyborczej Donald Trump obiecywał zniesienie wiz dla Polaków.

Trzeba jednak przyznać, że od początku było to mało prawdopodobne w związku z jego antyimigracyjną polityką. Polacy jednak wierzyli. Tak samo jak w obietnice Baracka Obamy, które jak wiadomo zakończyły się tylko na miłych słowach.

Do tej pory obywatele Polski mogli ubiegać się o nową wizę bez tzw. „interview” po 48 miesiącach. Przez zaostrzenie przepisów okres ten został skrócony 4-krotnie do 12 miesięcy! Zmiany wprowadzono już na stronie amerykańskiej ambasady w Warszawie.

Chińczycy są rozwścieczeni i grożą, że wpłynie to mocno na relacje między krajami, bo ich również dotknęły zmiany.

 

 

 

...

Zobacz również

Zobacz również