Wygląda na to, że prezydent Stanów Zjednoczonych pojawi się u nas wcześniej niż do tej pory przewidywano. Według informacji agencji Reutera ustalono już nawet konkretną datę.

O wizycie Donalda Trumpa w Polsce mówiło się od dawna. Prezydent Andrzej Duda zapewniał, że najpewniej dojdzie do niej jeszcze w tym roku.

Mimo takich zapowiedzi Prezydenta RP oraz władz Prawa i Sprawiedliwości nikt nie przewidywał, że wizyta amerykańskiego prezydenta odbędzie się w najbliższym czasie. Agencja Reutera twierdzi jednak, że Donald Trump przybędzie do nas już w przyszłym miesiącu.

Amerykański prezydent miałby pojawić się u nas w czasie swojej drogi na szczyt G20, który odbędzie się 7 lipca w Hamburgu. Według pracowników agencji dzień wcześniej Trump miałby przybyć do Polski, by spotkać się z krajowymi władzami.

Reuters zauważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości od dawna zabiegał o wizytę amerykańskiego prezydenta. Po ,,coraz większej izolacji w Europie” przewiduje się, że polskie władze będą szukały możliwości dla zacieśnienia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

źródło: Agencja Reuter

...

Zobacz również