Donald Trump, jako jedyny pozostał na polu bitwy i będzie kandydatem Republikanów w jesiennych wyborach. Jednakże, dotychczasowe sondaże nie były dla niego łaskawe. Przegrywał w każdym badaniu, zarówno z Hillary Clinton jak i Berniem Sandersem. Miliarder zmniejsza jednak straty i zbliża się do byłej Pierwszej Damy. 

Do tej pory, Trump przegrał we wszystkich 36 sondażach, zarówno z Hillary Clinton, jak i Berniem Sandersem. Badania pokazują, że miliarder najprawdopodobniej będzie toczył bój z byłą Pierwszą Damą. Początkowo sądzono, że będzie to dla niej bułka z masłem. Okazuje się, że walka wcale nie będzie łatwa, bo Trump nabiera wiatru w żagle i nie zamierza odpuścić.

Z najnowszych sondaży opublikowanych przez „The Times” wynika, że w tzw. wahających się stanach, które decydują o wyniku wyborów, Trump zrównuje się popularnością z Hillary Clinton. To fatalna wiadomość dla byłej Pierwszej Damy, która była pewna zwycięstwa.

Trump ma bardzo niskie poparcie u Latynosów, ale Clinton będzie potrzebowała gigantycznej liczby głosów kobiet, by pokonać miliardera z Nowego Jorku. Była Pierwsza Dama najbardziej obawia się, że część głosów Sandersa, cieszącego się poparciem antyestablishmentowych wyborców Demokratów, przejdzie na Trumpa, mimo iż wystawiają go Republikanie.

Poniżej wyniki wcześniejszych sondaży.

sondaż1 sondaż2 sondaż3
Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również