Takiego pytania prezydent Stanów Zjednoczonych się nie spodziewał. Zdezorientowany przerzucił je na barki prezydenta Polski.

Jeden z amerykańskich dziennikarzy w czasie konferencji obu przywódców zapytał Donalda Trumpa o kwestię wolności mediów. Prezydent początkowo próbował sam wybrnąć z tej kwestii.

CNN od dawna podaje fałszywe wiadomości, także inne stacje. W USA chcemy mieć uczciwą prasę, nie chcemy mieć fałszywych wiadomości – mówił amerykański prezydent.

Po chwili jednak przerzucił pytanie na prezydenta Andrzeja Dudę, stwierdzając że on też ma podobne problemy. Wywołany do odpowiedzi prezydent RP przyrównał sytuację Donalda Trumpa do swojej.

Ja mogę panu przytoczyć przykład niedawny – w jednym z polskich tygodników dokonano porównania między dwoma kanałami telewizyjnymi dwóch różnych stacji i przykładowo jedna z tych stacji nie odnotowała mojej wizyty, czyli prezydenta RP, w Chorwacji w ogóle – wizyty bardzo ważnej, przygotowującej szczyt Trójmorza, ponieważ ta stacja nie przepada za mną – powiedział prezydent Andrzej Duda.

źródło wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również