Kandydat na prezydenta USA poruszył w swojej kampanii temat Polski. Donald Trump twierdzi, że w polityce zagranicznej Stany Zjednoczone opuściły swoich sojuszników, czyli Polaków i Czechów. 

Polska i Czechy w pewnym momencie zostały opuszczone przez sojusznika – mówił Trump.

O co chodziło miliarderowi z Nowego Jorku? Trump wypowiedział te słowa w kontekście projektu budowy tarczy antyrakietowej. Biznesmen uważa, że polityka zagraniczna USA była klęską, nie miała żadnej wizji i celu.

Trump przekonywał, że za kadencji Baracka Obamy, Stany Zjednoczone zupełnie nie wiedziały jak prowadzić rozmowy z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. W kontekście tego regionu, już wcześniej twierdził, że jego kraj płaci za dużo utrzymując amerykańskie wojska m.in w ramach wschodniej flanki NATO. Uważa, że europejskie państwa czy Japonia powinny przeznaczać więcej środków na swoje bezpieczeństwo, ponieważ Stanom Zjednoczonym obecnie się to nie opłaca.

Obecnie, Donald Trump prowadzi w sondażach Republikanów z wynikiem 44 proc. W obozie Demokratów, liderką jest Hillary Clinton z wynikiem 49,4 proc.

USA: Zamieszki po wystąpieniu Trumpa. Aresztowano 20 osób (video)

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również