Trump nominuje nowego szefa EPA, który krytykuje Obamę i zaprzecza globalnemu ociepleniu

Trump nominuje nowego szefa EPA, który krytykuje Obamę i zaprzecza globalnemu ociepleniu Źródło: fot. pixabay.com/flickr.com

Nowym szefem EPA, czyli Agencji Ochrony Środowiska zostanie Myron Ebell, znany ze swojego sceptycyzmu wobec globalnego Ocieplenia i krytykowania polityki cieplarnianej Baracka Obamy.

Donald Trump mianuje Myrona Ebella na szefa Agencji Ochrony Środowiska. Wybór ten nie spodobał się społeczeństwu naukowemu. Ebell jest znany ze swojej niechęci co do idei globalnego ocieplenia. Regularnie w swoich esejach neguje zmiany klimatyczne. Oprócz tego należy do Cooler Heads Coalition, ugrupowania sprzeciwiającego się polityce ograniczającej zużycie energii i kwestionującego panikę towarzyszącą globalnemu ociepleniu.

Jego poglądy odpowiadają Trumpowi, który jest sceptyczny wobec zmian klimatycznych oraz powiedział, że unieważniłby porozumienie Paryskie. Dotyczy one wprowadzenia specjalnego planu gospodarczego ograniczającego emisje gazów cieplarnianych.

Według specjalistów wybór Donalda Trumpa nie jest przypadkowy i ma być mocną kontrą do polityki prowadzonej przez administracje Baracka Obamy. Zwłaszcza, że Ebell określił ją jako nielegalną, a byłego prezydenta oskarżył o złamanie konstytucji przez podpisanie porozumienia Paryskiego.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło: scientific american
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News