Muzułmańscy imigranci chcący wjechać na teren Stanów Zjednoczonych będą sprawdzani pod względem ich tolerancyjności. Głównymi warunkami jakie będą musieli spełnić to szacunek dla praw LGBT oraz dla wolności religijnej.  

Kandydat Republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, w przemówieniu do swoich wyborców w Ohio, ujawnił swoje pomysły dotyczące uszczelnienia granic w związku z napływem do USA ekstremistów islamskich.

 – Ci, co nie wierzą w naszą konstytucję, w nasze wartości, nie będą wpuszczeni do naszego kraju. Wizy będą wydawane tylko tym, którzy akceptują i popierają nasz system. Nie potrzebujemy zwolenników prawa szariatu. Nasz kraj ma dość problemów, nie potrzebujemy innych – powiedział Trump.

Co zaskakujące, wśród zachodnich wartości jakie mają być respektowane według niego przez muzułmańskich imigrantów, oprócz wolności religijnej pojawiły się także prawa osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Jednocześnie Trump ostro skrytykował swoich przeciwników politycznych Baracka Obamę i rywalkę w wyścigu o fotel prezydenta Hillary Clinton za zbyt bezkrytyczne poparcie zwiększenia limitów imigrantów z Syrii jakie mają przyjąć Stany Zjednoczone.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: bbc

...

Zobacz również