Te słowa Niemcy zapamiętają Trumpowi na długo. Cała wizyta Donalda Trumpa w Europie została przyćmiona Niemcom przez jeden komentarz 45. prezydenta USA dotyczący ich kraju. Nieprzychylne słowa miliardera miał usłyszeć jeden z polityków unijnych na spotkaniu w czwartek.

Pierwsza wizyta Trumpa w Europie i już naraził się jednemu z najsilniejszych państw wspólnoty. Wszystko przez komentarz, na który pozwolił sobie w kuluarach. Na jego nieszczęście, słowa usłyszał jeden z polityków, który przekazał je dalej. Dzisiaj tematem numer jeden w niemieckich mediach jest właśnie ten ostry komentarz Trumpa.

– Niemcy są, złe bardzo złe – stwierdził Trump.

Jak się później okazało, Trumpowi chodziło o politykę handlową Niemiec. Prezydentowi USA nie podoba się, że niemieckie marki zalewają amerykański rynek i zabierają miejsce tym samym markom amerykańskim.

– Zobaczcie miliony samochodów, które Niemcy sprzedają do USA. Straszne. Musimy to zatrzymać – mówił Trump.

Takie wytłumaczenie ostrego komentarza tylko pogarsza sytuację. Niemcy są bowiem bardzo przewrażliwieni na punkcie swoich marek i wciąż jeszcze dobrze pamiętają, jak Trump traktował Angelę Merkel podczas jej wizyty w Białym Domu. Już ostrzegli go, że nie ma czego szukać w ich kraju.

...

Zobacz również