Trump jednym słowem skomentował ponowne liczenie głosów w USA

Trump jednym słowem skomentował ponowne liczenie głosów w USA

Donald Trump skomentował akcję z ponownym liczeniem głosów w USA. Wiadomo już, że takowe odbędzie się w Wisconsin. Ponadto, złożono wnioski o ponowne liczenie w Pensylwanii i Michigan. Trump uważa, że to "żenada". 

Hillary Clinton i jej sztab wezmą udział w ponownym liczeniu głosów w Wisconsin. Najprawdopodobniej tak samo będzie wyglądać sytuacja w Michigan i Pensylwanii. Teoretycznie jest możliwe, że po ponownym liczeniu okaże się, iż to Clinton zostanie prezydentem USA. Trump zdobył więcej głosów elektorskich, ale Clinton w skali całego kraju uzyskała około 2 milionów głosów więcej. Środowisko Demokratów uważa, że mogło dojść do nieprawidłowości.

Trump stwierdził jednym słowem, że akcja z ponownym liczeniem głosów to "żenada". Na Twitterze odniósł się nieco szerzej do planów Demokratów i wniosku kandydatki Zielonych Jill Stein.

- Demokraci, którzy błędnie myśleli, że wygrają stwierdzili, jeszcze w czasie nocy wyborczej, że akceptują wynik - komentuje Trump.

- Partia Zielonych oszukuje, aby wypełnić swoje kieszenie pieniędzmi na to żałosne przeliczanie. Jill Stein zdobyła mniej niż 1 proc. poparcia - dodał.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News