Zarówno Donald Trump jak i Hillary Clinton zdążyli oddać już głos w wyborach prezydenckich. Teraz pozostało im już tylko czekać na ogłoszenie wstępnych wyników podczas spotkań wyborczych. Te oddalone są o milę. Zarówno bowiem Clinton jak i Trump pochodzą z Nowego Jorku.

Pierwsza głos oddała była pierwsza dama, Hillary Clinton. Demokratka zagłosowała w szkole podstawowej w miejscowości Chappaqua w stanie Nowy Jork. Kiedy wychodziła z lokalu, oczekiwały na nią tłumy jej zwolenników, którzy przywitali ją gromkimi okrzykami.

Kiedy Clinton podeszła do nich, tłum zaczął skandować „Hillary, Hillary!”. Demokratka obiecała wtedy zgromadzonym, że „jeśli wygra wybory, a tego się spodziewa, będzie starać się z całych sił”.

Na tak ciepłe powitanie nie mógł liczyć republikanin, Donald Trump, kiedy odwiedzał lokal wyborczy numer 59 w jednej ze szkół podstawowych na Manhattanie. Biznesmen został bowiem „wybuczany”, przez innych głosujących w tym miejscu. Będąc tam w towarzystwie żony Melanii i córki Ivanki, miał powiedzieć, że to „wielki zaszczyt” móc brać udział w wyborach.

Inne zdanie na temat kandydowania wyraził jednak kilka godzin wcześniej w programie Fox & Friends, gdzie dość krytycznie wyraził się na temat wyborów. Stwierdził, że jeśli nie wygra, uzna kampanię za marnotrawstwo.

 – To był piękny proces. Ludzie w tym kraju są niesamowici. Jednak jeśli nie wygram, uznam, że to była olbrzymia strata czasu, energii i pieniędzy – mówił w programie telewizji Fox.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: tvn24.pl
pt

...

Zobacz również