O efektach ostatniego szczytu G7 pisaliśmy już wcześniej. Donald Trump, który wszedł na ścieżkę wojenną z Niemcami, stał się obiektem masowych ataków ze strony niemieckich polityków. Ci nie mogą zapomnieć prezydentowi USA krytycznego komentarza na temat własnego kraju i jego oporności wobec współpracy. Teraz to Trump ponownie zabrał głos.

Angela Merkel po ostatnim szczycie G7 zdecydowanie nie była zadowolona. Wyłamanie się USA z dotychczasowej polityki i zapowiedzi Trumpa o odstąpieniu od porozumienia klimatycznego z Paryża 2015 roku zdecydowanie rozczarowały polityków nie tylko niemieckich. Pod adresem 45. prezydenta USA posypała się krytyka.

Merkel stwierdziła nawet, że na USA nie ma już co liczyć, a teraz trzeba skupić się na współpracy z Francuzami. Oliwy do ognia dolał szef niemieckiego MSZ, który stwierdził wręcz, że „Zachód nagle zmalał”. Takich komentarzy nie mógł znieść Donald Trump, który odniósł się do nich w typowy dla siebie sposób – na Twitterze.

Nie ma wątpliwości, że Trump grozi w swoich słowach Niemcom. Prezydent USA wypunktował bowiem to, co jego zdaniem Niemcy robią źle i stwierdził dobitnie, że „to się zmieni”. Nie wiadomo, w jaki sposób miliarder chce zmusić Niemcy do zmian, ale pewne jest, że to nie koniec tego ostrego sporu.

Mamy ogromny deficyt handlowy z Niemcami, plus oni płacą o wiele za mało na NATO i na wojsko. To bardzo źle dla Stanów Zjednoczonych. To się zmieni – skomentował Trump.

źródło: twitter.com/realDonaldTrump

źródło: rp.pl