Dzisiejsza dymisja Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu, na którą zdecydował się Donald Trump, wstrząsnęła światowymi mediami. Prezydent wreszcie ujawnił więc, co doprowadziło go podjęcia szokujących politycznych kroków.

Chociaż postać Tillersona wzbudzała gigantyczne kontrowersje od miesięcy, były już szef amerykańskiej dyplomacji bardzo długo utrzymywał się na prestiżowym stanowisku. O jego odejściu poinformowała dziś sama głowa państwa za pośrednictwem ulubionego portalu społecznościowego – Twittera.

Nieoczekiwana wiadomość

– Mike Pompeo, dyrektor CIA, zostanie naszym nowym sekretarzem stanu. Wykona fantastyczną robotę! Dziękuję Rexowi Tillersonowi za jego służbę! Gina Haspel zostanie nowym dyrektorem CIA i pierwszą wybraną na to stanowisko kobietą. Gratuluję wszystkim! – napisał wyraźnie podekscytowany Trump.

Prezydent zdecydował się także ujawnić, co ostatecznie doprowadziło do dymisji Tillersona. Szczegóły swej decyzji zdradził w rozmowie z dziennikarzami.

Dlaczego Trump zwolnił Tillersona?

– Rex i ja rozmawialiśmy o tym (dymisji – przyp. red.) od dłuższego czasu. Dogadywaliśmy się całkiem dobrze, ale nie zgadzaliśmy się w kluczowych kwestiach, np. co do umowy nuklearnej z Iranem. Z Mikiem Pompeo mamy bardzo podobne procesy myślowe – stwierdził amerykański przywódca.

– Od początku dobrze się dogadywałem z Pompeo. Z Rexem Tillersonem również miałem dobre stosunki, ale myślę, że teraz będzie szczęśliwszy. Z Pompeo od początku mieliśmy chemię – dodał także polityk.

Donald Trump
Fot. Twitter/Donald Trump

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujący efekt 500+. Sądy załamują ręce
  2. Unia Europejska właśnie ZAKAZAŁA sprzedaży najpopularniejszej rzeczy 2017 roku
  3. UJAWNIONE! Kochanka posła żyje na koszt podatnika

Czy dymisja Tillersona jest prawidłową decyzją Trumpa?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

8 pierwszych dam, które budzą powszechną fascynację [ZOBACZ!]


Najbardziej kontrowersyjne fakty o współczesnym Izraelu

Zobacz również