Trump chwali Putina: Znakomity ruch

Trump chwali Putina: Znakomity ruch

Prezydent elekt ponownie pochwalił Władimira Putina. Donald Trump już wcześniej pochlebnie wypowiadał się na temat przywódcy Rosji, ale teraz otwarcie przyznał, że polityczny ruch Putina mu zaimponował.

Pod koniec swojej prezydentury Barack Obama mocno pogorszył stosunki USA z Rosją i zdecydował się wydalić z kraju 35 rosyjskich dyplomatów. Miała to być reakcja na cyberataki i rzekomy wpływ Rosji na wybory w Stanach Zjednoczonych. Cały świat oczekiwał reakcji Władimira Putina, a gdy ta nadeszła, zszokowała opinię publiczną.

Putin nie zareagował ostro, tylko zdecydował się wstrzymać. Oznajmił, że Rosja nie będzie wydalać amerykańskich dyplomatów, tylko poczeka na rozwój sytuacji, gdy stery w USA obejmie Donald Trump.

- Dalsze kroki w sprawie odbudowy rosyjsko-amerykańskich stosunków będą podejmowane po wzięciu pod uwagę polityki, jaką będzie prowadzić administracja prezydenta Donalda Trumpa - mówił Putin.

Donald Trump, który wcześniej krytykował Obamę, bardzo pochwalił przywódcę Rosji.

- Znakomity ruch w sprawie opóźnienia (przez W. Putina) - zawsze wiedziałem, że on jest bardzo inteligentny! - przekonuje Trump.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News