Prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, pomimo swojej popularności w internecie, ma teraz niemały problem z jego użytkownikami. Chodzi o zdjęcie, które nie chciał by było publikowane – a jak to w internecie bywa, jeśli czegoś chce się zakazać to internauci robią wszystko, żeby było to ogólnodostępne. 

Donald Trump, na jednym ze spotkań z dziennikarzami narzekał na publikacje, w których został przedstawiony niekorzystnie podczas kampanii prezydenckiej. Chodziło mu głównie o te publikacje, w których użyto zdjęć pokazujących jego fizyczne wady – a w szczególności w kontekście jego „drugiego podbródka”.

Prezydent-elekt strzelił sobie swoją wypowiedzią w kolano, ponieważ w takich przypadkach w internecie nie trudno o tzw. efekt streisand (zjawisko, w którym na skutek prób cenzurowania dochodzi do masowego rozpowszechniania danej treści).

Internauci natychmiast po wypowiedzi prezydenta-elekta zaczęli masowo nie tylko udostępniać kompromitujące Trumpa zdjęcie, ale także przerabiać je w najróżniejszy sposób w celu wyśmiania prezydenta USA.

Oryginalne zdjęcie po lewej, po prawej uwydatniono „podwójny podbródek”:

e2a1974cb74682438e178d786caf6dc871c4e0da

Powyższe przeróbka to jednak najdelikatniejsza z tych, które pojawiły się w sieci. Poniżej publikujemy najostrzejsze z nich.

trump10

trump14 trump123

trump5trump12trump2trump9trump8trump7

Zobacz również

bh