Republikański kandydat na fotel prezydenta USA pożegnał się na jakiś czas z dostępem do prywatnego konta na Twitterze. Sztabowcy Donalda Trumpa zdecydowali się odciąć go od Twittera, bo ten publikował tam wpisy, które nie wpisywały się w „dyscyplinę jego kampanii”.

Specjaliści w sztabie Trumpa uznali, że należy pozbawić go dostępu do konta po tym, jak media zaczęły uważnie przyglądać się temu, co kandydat republikanów zamieszcza na swoim Twitterze. Publikowane zazwyczaj rano wpisy Trumpa często stawały się bowiem gorącymi tematami dla amerykańskich mediów.

Sztabowcy miliardera odcięli więc go od konta na popularnym serwisie. Stwierdzili bowiem, że treści zamieszczane przez Trumpa nijak nie wpisują się w dyscyplinę kampanii, a wręcz ją łamią. Od tego momentu na profilu kandydata republikanów można znaleźć tylko wyważone wpisy lub komunikaty.

Choć spin doktorzy biznesmena chcieli zrobić to już wcześniej, zdecydowali się na ten ruch dopiero w końcowej fazie wyborów na fotel prezydenta USA. Trump bowiem nawet przez ostatni miesiąc, kiedy jego notowania spadły po aferach seksualnych, nie stronił od bezpośrednich ataków na Hillary Clinton czy uwag, które nie były spójne z treścią publikowaną przez jego sztab.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: wmeritum.pl
pt

...

Zobacz również