Trudno to skomentować. Przeciwnicy KOD zwyzywali posła PO od Polaków (VIDEO)

Trudno to skomentować. Przeciwnicy KOD zwyzywali posła PO od Polaków (VIDEO) Źródło:

Niezbadane są ścieżki, którymi ludzkie myśli podążają pod wpływem emocji. Nienawiść czasem jest w człowieku tak mocna, że mózg skupia się wyłącznie na niej. Przy okazji wyłączane są te części organu, które odpowiadają za logikę i zdrowy rozsądek.

Polityczne manifestacje to prawdziwa gratka dla studentów socjologii. Trudno bowiem o bardziej klarowny przykład owczego pędu, bezmyślnego podążania za tłumem i krzyczenia tylko dlatego, że robią to inni.

Na początku października podczas jednego z marszów skompromitowała się posłanka Scheuring-Wielgus, która zaczęła krzyczeć do maszerującego tłumu: - Precz z dyktaturą kobiet!

O ile przejęzyczenie się posłanki daje się usprawiedliwić, to reakcja tłumu nie mogła nie bawić. Zebrane panie bezmyślnie zaczęły skandować hasło i w ciągu sekundy zamieniły się w bojowniczki chcące obalić złowieszczą, kobiecą dyktaturę.

Teraz internet obiega nagranie, na którym widać równie idiotyczne zachowanie zwolenników rządu.

Kilku mężczyzn zebrało się na wiejskiej, aby protestować przeciwko Komitetowi Obrony Demokracji. Zebrani wykrzykiwali hasła oskarżające KOD m. in. o "destrukcję państwa polskiego". Całe zamieszanie postanowił nagrać poseł Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

Mogłoby się wydawać, że ludziom, którzy wydzierają się w centrum Warszawy i machają krzykliwymi banerami zależy na rozgłosie. Nic bardziej mylnego. Kiedy Szczerba zaczął filmować mężczyzn, został obelżywie zwyzywany.

Niechęć przeciwników KOD do posła Platformy Obywatelskiej nie może dziwić. Jest tak naturalna i oczywista, jak korki na zakopiance w okresie ferii czy niezadowolenie Zbigniewa Stonogi wynikiem ostatnich wyborów. Zastanawiające są jednak słowa, których postanowił użyć ubrany na czarno mężczyzna. Poseł Szczerba został bowiem zwyzywany od... Polaków.

– Sobie zrób zdjęcia, ty pajacu ty, aktorzyno ty marna, śmieciu ty. Szczerbaty śmieciu ty, idź do tego Timmermansa sobie ty, bezczelny śmieciu ty, skarżysz, Polaku ty, ty śmieciu parszywy bolszewiku. Bolszewiku ty - wyrzucił z siebie.

Sam Szczerba zapowiedział, że o sprawie zawiadomi prokuraturę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News