Para prezydencka pierwszy raz od 22 lat musiała złamać małżeńską tradycję

Para prezydencka pierwszy raz od 22 lat musiała złamać małżeńską tradycję Źródło: źródło: wikimedia.org/Michał Józefaciuk, weknownyourdreamz.com

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Andrzeja Dudę i jego żonę, Agatę, mocno spaja ze sobą miłość. Para prezydencka do tego stopnia jest sobie oddana, że każdą rocznicę ślubu spędzała wspólnie. Niestety, nie tym razem.

Obowiązki wywiały bowiem prezydenta za granicę Polski. W dniach 17-18 lutego Andrzej Duda znajdował się w Monachium na 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Pech chciał, że drugiego dnia konferencji przypadała 22. rocznica ślubu prezydenckiej pary.

Andrzej i Agata Dudowie wzięli ze sobą ślub cywilny jeszcze w 1994 roku. Jednak to ten kościelny jest dla nich ważniejszy. Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie pod ołtarzem krakowskiego kościoła Wizytek 18. lutego 1995 roku. Od 22 lat zawsze starali się, by ten jeden dzień szczególnie upamiętniać. Jak wspomina matka Andrzeja Dudy w książce "Rodzice Prezydenta", jej syn zawsze z tej okazji zamawiał mszę.

 - Podobało nam się bardzo, jak Andrzej zawsze celebrował kolejne rocznice ślubu w Agatką. Na pamiątkę zawarcia związku małżeńskiego zamawiali także mszę - wspomina Janina Milewska-Duda.

Rodzina Andrzeja Dudy znana jest ze swojego mocnego przywiązania do tradycji i religii. Ze względu na renomę familii, niedopuszczalne są w niej rozwody, intercyzy czy zdrady. Związki między członkami rodziny, a zwłaszcza parami małżeńskimi są zazwyczaj bardzo zażyłe i oddane.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News