5 popularnych produktów, które podajesz dziecku, mimo że to dla niego trucizna. Lepiej je wyrzuć

5 popularnych produktów, które podajesz dziecku, mimo że to dla niego trucizna. Lepiej je wyrzuć Źródło: .

Trucizna dla dzieci czyha w każdej kuchni. Niewiele rodziców wie, że pięć najpopularniejszych produktów dla dzieci wiąże się z wielkim niebezpieczeństwem dla ich zdrowia. Jeżeli trzymasz w domu te dziecięce przysmaki, lepiej natychmiast się ich pozbądź.

Trucizna, która zawarta jest w tych produktach, sprawia, że rozwój dziecka nie przebiega prawidłowo. Podawanie ich dziecku regularnie przyczynia się do nieodwracalnych zmian w organizmie, które z biegiem czasu mogą przynieść nieuleczalne choroby. Producenci zachęcają rodziców i małych konsumentów do ich kupna, ale czy warto?

Popularna trucizna na wyciągnięcie ręki

Sklepy uginają się od produktów przeznaczonych dla dzieci, a zabieranie najmłodszych na zakupy zazwyczaj kończy się nabywaniem tych dóbr. Maluchy uwielbiają wszystko, co jest dedykowane dla nich. Niestety, rodzice za namową swoich pociech, kupują te produkty bez opamiętania, nie czytając nawet składów. 

A właśnie w składzie tych pięciu najpopularniejszych produktów można znaleźć truciznę, która jest dla dzieci tak niebezpieczna. Żywienie dziecka w początkowej fazie rozwoju jest niezmiernie ważne i wpływa na nawyki żywieniowe w dorosłym życiu. Każdy, kto ma za sobą przynajmniej jedną dietę, wie, jak niezmiernie ciężko odstawić jest produkty przepełnione cukrem czy tłuszczem.

Trucizna na sklepowych półkach 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Produkty, na które trzeba uważać, to w pierwszej kolejności Nutella, królowa polskich śniadań. Roześmiane dzieci na reklamach przekonują, że spożywanie jej przynosi same korzyści, a prawda jest niestety zupełnie inna. Cukier, olej palmowy, orzechy laskowe (13%), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (7,4%), mleko odtłuszczone w proszku (6,6%), serwatka w proszku, emulgator: lecytyny (soja), wanilina - to skład produktu, którym dosłownie faszerowane są małe dzieci. 

Cukier w połączeniu z olejem palmowym, których jest najwięcej w Nutelli, są wyjątkowe groźne dla zdrowia. Przyczyniają się do podnoszenia cholesterolu i nie mają dobrego wpływu na kondycję serca. 

Kubuś, czyli kultowy już napój dla dzieci, zawiera w jednej butelce aż osiem kostek cukru, co w znacznym stopniu przekracza dzienne zapotrzebowanie na ten produkt. Lemoniada Kubuś to kolejny produkt, który zawiera niebezpieczny cukier, a nagminnie podawany jest dzieciom.

Ulubiony przez wszystkie dzieci Napój kakaowy Puchatek zawiera jeszcze więcej cukru, a w zaleceniach producenta ma być jeszcze słodzony przed podaniem. Zamiast przygotowywać dziecku ulepek w postaci gotowego napoju o smaku kakao, warto sięgnąć po prawdziwe kakao, które nie zawiera w sobie cukru - wtedy ilość dodawanej słodkości można kontrolować. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek poszedł do szpitala, by poznać wnuczkę. Na miejscu odkrył okrutne kłamstwo swojej córki
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Ostatni na liście produktów niebezpiecznych dla dzieci to Nimm2. Okazuje się, że w jednym małym cukierku znajdują się aż dwie kostki cukru. A które dziecko skończy jedzenie opakowania wypełnionego kolorowymi przysmakami na jednym cukierku? 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

źródło: jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News