Polacy masowo jedzą je codziennie. Są okropnie niebezpieczne, zawierają niszczycielską truciznę

Polacy masowo jedzą je codziennie. Są okropnie niebezpieczne, zawierają niszczycielską truciznę Źródło: unsplash/ Helena Lopes

Niebezpieczna trucizna w popularnym produkcie spożywczym niemal każdego dnia. Polacy nawet nie zdają sobie sprawy, jakie ciąży na nich ryzyko.

Ta trucizna może poważnie ci zaszkodzić. Miliony Polaków spożywa ten popularny produkt niemal każdego dnia, nie wiedząc nawet, w jakim mogą znajdować się niebezpieczeństwie. Lepiej przeczytajcie i miejsce świadomość na co powinniście uważać. Jeden szczegół już powinien wzbudzić waszą czujność. 

Trucizna w popularnym produkcie. Okropnie niebezpieczne 

Eksperci donoszą, że zjedzenie ziemniaków może nieść za sobą wiele niechcianych konsekwencji. Zapewne niejednokrotnie zdarzyło wam się zaobserwować małe łodygi kiełkujące z ziemniaków, gdy zbyt długo leżały w waszej spiżarni. Ponadto, nie trudno jest przewidzieć, że większość z was obcinała wystający koniec i nie zwracała na niego większej uwagi. Ale czy wiedzieliście, jaka substancja wytwarza się w kartoflach w momencie, gdy wyrasta z niego ta z pozoru niewinna łodyga? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Otóż gdy z bulwy wyrasta łodyga to znak, że zarówno sam ziemniak, jak i kwiat czy łodyga są przepełnione niebezpieczną trucizną, a dokładniej solaniną. Solanina to organiczny związek chemiczny, toksyczny glikoalkaloid zbudowany z trisacharydu solatriozy i glikozydu solanidyny, a jej spożycie może prowadzić do poważnego zatrucia pokarmowego. W najlepszym przypadku przypadłość uda się załagodzić odpowiednimi lekami dostępnymi w aptece, jednak w najgorszym konieczna może się okazać wizyta w szpitalu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia w zachodniej Polsce. 18-latek zmarł na komisariacie, przyczyna śmierci jest dobijająca

2. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia

Jeżeli zjadłeś ziemniaka, u którego wcześniej zauważyłeś wyrastającą łodygę, po około 4-14 godzinach mogą pojawić się u ciebie: mdłości, wymioty, kolka, biegunka, a w najcięższych przypadkach także depresja ośrodkowego układu nerwowego, śpiączka, napady drgawek i obwodowa niewydolność krążenia. Na domiar złego, w skrajnych przypadkach odnotowano również zatrucia śmiertelne. Jeżeli zatem zauważysz na ziemniakach podobne łodygi nie musisz ich wyrzucać, jednak konieczne jest dokładne obranie i umycie bulwy przed gotowaniem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 9-latka zmarła przez powszechną chorobę. Nie wolno jej lekceważyć
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Nikt nie miał pojęcia, że sytuacja była na tyle zła. "Boczek" z Kiepskich zaczął nawet tracić wzrok
  4. Rodzina królewska legnie w gruzach? Ujawniono, że księżna Diana miała córkę
  5. W końcu kamery wszystko uchwyciły. Cała prawda o Dagmarze i jej największej tajemnicy
  6. Jutro pod żadnym pozorem nie kupuj pączków. Ujawniono druzgocące informacje przed tłustym czwartkiem

Źródło: banzaj

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News