Wiele osób pije ją codziennie. Jest bardzo szkodliwa, może nieodwracalnie zniszczyć organizm

Wiele osób pije ją codziennie. Jest bardzo szkodliwa, może nieodwracalnie zniszczyć organizm Źródło: Imgur.com

Trucizna może zniszczyć m.in. nasze kości, jej wpływ na organizm jest niszczycielski. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z ogromnego zagrożenia i codziennie sięga po tę groźną substancję.

Trucizna w formie słodzonych napojów dla wielu osób stanowi część codziennej diety, jednak niewiele z nich zdaje sobie sprawę, jak niszczycielski wpływ ma na ludzkie zdrowie. Nadmiar groźnej substancji może wywołać opłakane skutki w naszym organizmie już kilka minut po spożyciu.

Trucizna w postaci słodzonych napojów gazowanych jest dla wielu osób stałym elementem diety

Dr West Conner przeprowadził badania, które tłumaczą, dlaczego należy całkowicie zrezygnować w diecie z gazowanych napojów słodzonych typu cola. Choć wszyscy wiedzą, że są one niezdrowe, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie szkody potrafią wywołać w ludzkim organizmie. Dr Conner wytłumaczył krok po kroku, co dzieje się z naszym ciałem po spożyciu słodzonego napoju.

Już po 10 minutach od wypicia słodzonego napoju, dostarczamy swojemu organizmowi naraz dzienną zapotrzebowanie cukru. To uderzająca dawka, która powinna wywołać u zdrowego człowieka odruch wymiotny, jednak nie dzieje się tak z powodu kwasu fosforowego, który zabija mdły smak cukru.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Po około 20 minutach poziom cukru we krwi gwałtownie podskakuje i uwalnia insulinę. Wątroba zaczyna pracować, zamieniając nadmiar cukru w tłuszcz. W napojach typu cola znajduje się kofeina, którą organizm absorbuje w całości po około 40 minutach od spożycia substancji. Sugerują to rozszerzające się źrenice oraz zwiększone ciśnienie krwi, które powoduje, że wątroba wysyła do krwi jeszcze więcej cukru. Receptory adenozyny w mózgu zaczynają być blokowane i nie czujemy się zmęczeni. Dzięki zwiększonym dawkom dopaminy czujemy się coraz lepiej i wydaje nam się, że mamy więcej energii. To działanie słodzonych napojów można przyrównać do niektórych narkotyków.

Słodzone napoje gazowane mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia

Po 60 minutach kwas fosforowy łączy się z wapnem, magnezem i cynkiem, powodując ponowne przyśpieszenie metabolizmu. Potem pojawia się efekt przeczyszczenia, a w wyniku potrzeby skorzystania z toalety następuje pozbycie się z organizmu wapnia, czyli głównego budulca kości, a także magnezu, cynku, sodu, elektrolitów i wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Niemal wszyscy Polacy czekali. Od dziś znika znienawidzony zakaz, MZ oficjalnie potwierdziło

2. Przy jego hitach bawiło się wiele pokoleń. Nie żyje legendarny piosenkarz

Po tym procesie pojawia się stan podobny do hipoglikemii, co oznacza, że ilość glukozy we krwi drastycznie spada, przez co znów czujemy się zmęczeni i poirytowani, a dodatkowo wypłukaliśmy z naszego organizmu ważny budulec dla kości. Lekarz przestrzega, że nadmierne spożywanie napojów słodzonych może mieć katastrofalny wpływ m.in. na nasz szkielet. Warto zastanowić się, zanim po raz kolejny sięgniemy po słodki napój.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6-latek bohatersko bronił swojej siostry przed dziką bestią. Odniósł poważne rany, ale jego heroizm został doceniony (FOTO)
  2. Polacy masowo ruszyli do Biedronki. Już jest absolutnie kultowy hit, nikt się nie spodziewał, że będzie w ofercie
  3. Przenigdy nie warto kupować taniej kiełbasy. Widzieliśmy skład, jest dłuży niż pęto i przyprawia o mdłości
  4. W końcu radosne informacje o Antku Królikowskim. Fani ślą gratulacje
  5. Królowa Elżbieta II podjęła decyzję. Nie ma już nadziei dla jej syna
  6. Gwiazda ”M jak miłość” bez ubrań, opleciona wężem. Do sieci trafiły gorące zdjęcia

Źródło: Podaj To

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News