Jest jedną z najgorszych trucizn dla organizmu. Niebywałe, że pijemy ją codziennie

Jest jedną z najgorszych trucizn dla organizmu. Niebywałe, że pijemy ją codziennie

Trucizna, o której mowa, nieodwracalnie niszczy kości. Najgorsze jest to, że piją ją ludzie na całym świecie niemal każdego dnia i w dodatku pozwalają na to swoim dzieciom. Tymczasem ten napój ma druzgocący wpływ na nasze zdrowie.

Trucizna niemal codziennie dostaje się do naszego układu pokarmowego, a tym samym doprowadza go do istnej ruiny. A wszystko to za naszym pozwoleniem. Farmaceuta West Conner postanowił w końcu zabrać głos w tej sprawie i zamieścił na swoim blogu wpis zawierający informacje o destrukcyjnym wpływie popularnego na całym świecie napoju na zdrowie ludzi. 

Trucizna działa już po 10 minutach od momentu jej wypicia

Niebezpieczny napój, o którym mowa, to coca cola. Jak się okazuje, działa na nas w destrukcyjny sposób już po 10 minutach po spożyciu. Jedna puszka coli zawiera aż 10 łyżeczek cukru, czyli 100% dziennego zapotrzebowania organizmu. Kwas fosforowy zakwasza napój i tym samym sprawia wrażenie orzeźwienia, co tłumaczy fakt, że nie wymiotujemy od tak olbrzymiej dawki cukru. Z kolei już po 20 minutach od wypicia puszki stężenie cukru we krwi wzrasta do tego stopnia, że wątroba stara się zamienić go w tłuszcz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

40 minut to wystarczająca ilość czasu, aby kofeina wchłonęła się w organizm. Jeśli tak się stanie, nasze źrenice ulegają gwałtownemu rozszerzeniu, ciśnienie krwi wzrasta i tym samym stężenie cukru w wątrobie podnosi się jeszcze bardziej, w efekcie czego następuje jego natychmiastowe uwolnienie. 5 minut później organizm uwalnia dużą ilość dopaminy - hormonu stymulującego ośrodek przyjemności w mózgu. To podobny efekt jak po zażyciu heroiny. 

Po godzinie destrukcji ulegają kości

Po upływie 60 minut obecny w coli kwas fosforowy wiąże wapń, magnez i cynk w dolnej części jelita cienkiego. Duża dawka cukru sprzyja wydalaniu wapnia z organizmu. Z kolei moczopędne właściwości kofeiny sprawiają, że szybko pozbywamy się z organizmu cennych pierwiastków mineralnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znany aktor. Widzowie kochali go za „Leona Zawodowca” i „Ojca Chrzestnego”

2. Media obiegają informacje o żałosnej mistyfikacji. Sławomir oszukał wszystkich?

Po godzinie od momentu wypicia puszki coca coli nasze ciało nie potrafi już uporać się z katastrofalną ilością cukru, w efekcie czego stajemy się ospali i drażliwi. Tym samym narażamy się nie tylko na rozwój cukrzycy, ale również na pojawienie się depresji. 

Najlepsze newsy dnia:

    1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
    2. Spłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąć
    3. Teraz boją się spać. Zobaczyli co ukryta kamera szpiegująca nagrała w nocy w ich domu
    4. Nigdy nie dodawaj mleka do kawy, ani nie jedz jajek z ziemniakami. Fatalne dla zdrowia połączenia
    5. Ukryta kamera nagrała co tata robi z 4-letnią córką w jej pokoju. Gdy mama zobaczyła nagranie, natychmiast musiała zareagować

Źródło: popularne.pl 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News