Niestety internauci nadal nabierają się na trollingowe zdjęcia, które są rzekomo screenami z linków do artykułów z dużych portali. Temat powrócił wraz z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Wystarczy przerobić link z artykułu wrzucanego na Facebooka, stworzyć grafikę i już ma się gotową pułapkę dla internautów, którzy czytają jedynie nagłówki. Wcześniej trolle nabierały użytkowników Facebooka sugerując, że Adam Michnik zamierza wyemigrować a Andrzej Duda pojedzie po wrak Tupolewa nawet czołgami. Ludzie nie klikają w obrazki tylko na podstawie tytułu wyrabiają sobie zdanie i rozpowszechniają potem nieprawdziwe informacje.

Tym razem, z okazji 71. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, trolle wzięły sobie na celownik Janusza Korwin-Mikkego. Polityk znany z mocnych wypowiedzi, jak się okazało, był „dobrym” celem, ponieważ ludzie zaczęli rozpowszechniać informację jakoby lider partii KORWiN był autorem słów zamieszczonych na grafice. Trolle przerobiły bowiem wyświetlający się na Facebooku artykuł i rozpowszechniły zdjęcie, z którego wynika, że „Janusz Korwin-Mikke strzelałby do powstańców, gdyż zryw był obłędem”.

korwin

duda troll 2

michnik troll

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również