Trójmiasto: Pobito studenta z Indii. Zdążył usłyszeć: "Ty brudasie"

Trójmiasto: Pobito studenta z Indii. Zdążył usłyszeć: "Ty brudasie" Źródło: facebook.com/pomorskapolicja

Trójmiasto jeszcze długo nie odzyska miana miasta przyjaznego obcokrajowcom. Weekend dla obywatela Indii skończył się pobiciem i wizytą na policji. Nie dość, że odniósł liczne obrażenia, to przy okazji został obrzucony potwornymi inwektywami.

Trójmiasto nie odzyskało dobrej sławy po majowych wydarzeniach, a teraz stała się kolejna tragedia z udziałem obcokrajowca. Obywatel Indii został zwyzywany i pobity, a policja początkowo nie przyjęła zgłoszenia. Całe zajście zostało najpewniej zarejestrowane przez kamery pociągu SKM.

Trójmiasto: obywatel Indii zaatakowany przez pijanego mężczyznę w pociągu SKM

Sprawę nagłośnił na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Subhankar jest studentem Politechniki Gdańskiej i niedługo będzie bronił tytuł. Gdy ma wolne na uczelni, dorabia sobie w pizzerii. W niedzielę jechał do pracy ze stacji Gdańsk Śródmieście do stacji Wejherowo. Zajął miejsce z tyłu składu pociągu SKM. Słuchał muzyki na słuchawkach gdy został zaczepiony przez prawdopodobnie pijanego mężczyznę. Myślał, że chodzi o ustąpienie miejsca, wziął plecak z siedzenia, ale dostał mocny cios pięścią w okolice szyi. "Ty p***olony Arabie!" - dało się słyszeć na cały wagon.

Hindus nie wiedział tak naprawdę, co się stało, był całkowicie oszołomiony. Natychmiast w jego obronie stanął jeden ze współpasażerów, który odepchnął napastnika. Ten nie dawał za wygraną i z całej siły kopnął Subhankara w klatkę piersiową. "To za dziewczynę w Norwegii! Jeb*ć Arabów!" - krzyczał dalej napastnik. W amoku chciał zaatakować też innego pasażera. Kiedy wysiadał wykrzyczał "jeb*ć islam!" oraz "Ty brudasie!".

Gdy chciał zgłosił sprawę na policję, okazało się to niemożliwe

-  Gdy wczoraj Subhankar przyszedł do pracy, był cały roztrzęsiony. Był w szoku, że spotkało go coś takiego. Nie wiedział, co może zrobić i czy warto taką sytuację zgłaszać gdzieś dalej - mówi kolega z pracy, pan Stefan, który natychmiast udał się z nim na komendę.

Sprawa została zgłoszona na komisariacie w Gdańsku. Jednak nie do końca, bo funkcjonariusze nie mogli przyjąć zawiadomienia o pobiciu i znieważeniu na tle rasowym.

- Nie było tłumacza i policjanci nie mogli przyjąć zawiadomienia. Ale to nieco dziwne, bo Subhankar mówi po angielsku. Czy rzeczywiście to taki problem dla policji? - dziwi się kolega hinduskiego studenta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzecznik gdyńskiej policji Krzysztof Kuśmierczyk zapewnia, że nota o incydencie została zapisana, a oni szukają już mężczyzny, który mógł to zrobić. Zabezpieczany jest monitoring i są w ciągłym kontakcie z poszkodowanym. Będzie musiał przyjechać jeszcze raz i w obecności tłumacza złożyć zeznania.

 - Policjanci nie mogli jednak przyjąć wczoraj procesowego zawiadomienia, bo na miejscu nie było żadnego tłumacza sądowego. Prawo jasno stanowi, że jeżeli ofiara nie mówi w języku polskim, do wykonania czynności procesowych niezbędny jest biegły tłumacz. W tym przypadku tłumacz języka angielskiego - tłumaczy Kuśmierczyk zawiłe przepisy polskiego prawa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Janusz Korwin-Mikke ma żonę młodszą o 44 lata! Gdy pokazał jak wygląda, ludzie zdębieli
  4. Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie
  5. Rydzyk pilnie potrzebuje nowego samochodu. Żąda od wiernych słuchaczy 5 milionów złotych
  6. 103-latka właśnie wyszła za mąż. TVN zdradził szczegóły, które zwalają z nóg

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News