Na temat przyczyn śmierci Magdy Żuk powstało już wiele teorii, jednak sprawa do tej pory nie została wyjaśniona. Na nowy trop wpadł znany dziennikarz – Witold Gadowski.

Za jedną z najbardziej prawdopodobnych wersji uważa się związek śmierci dziewczyny z grupami przestępczymi. Z ustaleń Gadowskiego wynika, że za sprawą stać może tzw. ,,Trójkąt Bogatyński”.

Dziennikarz przekonuje, że w Bogatyni, w której zamieszkiwała Magda Żuk oraz jej okolicach produkuje się największe w Polsce ilości metamfetaminy. Gadowski sugeruje, że śmierć dziewczyny ma być powiązana z handlem narkotykami.

Dziewczyna oraz jej najbliższe otoczenie miało brać udział w tym procederze. Być może podróż Polki miała mieć związek z działalnością grup przestępczych zajmujących się przemytem narkotyków.

Słowa dziennikarza wywołały szereg kontrowersji w rodzinnym mieście tragicznie zmarłej dziewczyny. ,,Trójkąt Bogatyński” stał się nawet głównym tematem Rady Miasta Bogatynia. Oburzony burmistrz stwierdził, że tezy, które stawia Gadowski, są nierzetelne i nie mają nic wspólnego z prawdą.

Nieprzemyślane, bardzo dziwne i krzywdzące zdanie – skomentował słowa Witolda Gadowskiego w trakcie posiedzenia Rady Miasta Bogatynia burmistrz miejscowości.

...

Zobacz również