Do przykrego zdarzenia doszło w poniedziałek. Trzech młodych Niemców zdjęło z budynku w centrum Warszawy polską flagę. Następnie ją podeptali.

Mężczyźni zostali namierzeni dzięki miejskiemu monitoringowi. Okazało się, że to obywatele Niemiec, 21-letni Maksymilian H.W. 24-letni Krystian D. oraz 25-letni Nikolas K. Kiedy usłyszeli zarzuty, od razu dobrowolnie poddali się karze. Ta jest zaś dotkliwa.

Każdy z mężczyzn otrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Rok więzienia może wydawać się rzeczą błahą, jednak biorąc pod uwagę „zawiasy”, wymiar kary może się okazać naprawdę przykry. Jeśli mężczyźni ponownie przekroczą prawo – trafią od razu do więzienia.

Prócz tego każdy z mężczyzn otrzymał karę finansową wynoszącą 10 tysięcy zł oraz koszty procesu. Okazuje się, że mężczyźni w chwili popełnienia przestępstwa byli bardzo nietrzeźwi. Każdy z nich miał we krwi po około 3 promile alkoholu.

Wydarzeniu dodaje emocji fakt, że miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Chmielnej i Żelaznej, czyli na warszawskiej Woli. Zaś data 7. sierpnia, szczególnie dla Warszawiaków, jest wyjątkowa. To 73. rocznica Rzezi Woli.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również