Niechęć Krystyny Pawłowicz do Joanny Scheuring-Wielgus nabiera nowego odcienia. Posłanka PiS podzieliła się z internautami informacją o decyzji Prezydium Sejmu. Organ miał pośrednio postanowić o wydaleniu Joanny Scheuring-Wielgus z Komisji Etyki Poselskiej. Posłanka opiera się o „pewne źródła”.

Sprawa, do której odniosła się Pawłowicz w swoim ostatnim poście wiąże się z komentarzem posłanki Nowoczesnej po słynnym już głosowaniu w sali kolumnowej. Scheuring-Wielgus stwierdziła wówczas, że dwójka posłów Kukiz`15, biorących w nim udział, została przekupiona.

Komentarz był oceniany przez komisję etyki, według której posłanka zasłużyła na „upomnienie za nierzetelność i naruszenie zasady dbałości o dobre imię Sejmu”. Scheuring-Wielgus złożyła odwołanie. Zdaniem Pawłowicz, zostało ono odrzucone.

Jeżeli słowa posłanki PiS mają odzwierciedlenie w rzeczywistości oznacza to, że Scheuring-Wielgus nie będzie mogła zasiadać w Komisji Etyki Poselskiej, a także w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

Pani J. Scheuring-Wielgus nie będzie już w imieniu Sejmu pouczać o „dobrym” i „etycznym” postępowaniu innych posłów, ani badać, czy wykonują swój poselski mandat zgodnie z prawem – skomentowała sprawę w swoim stylu Krystyna Pawłowicz.

Sama zainteresowana o decyzji Prezydium dowiedziała się z mediów. Ze względu na te okoliczności nie skomentowała jeszcze sprawy.

...

Zobacz również