Mało kto wie, po co na klawiaturze komputera są małe nierówności. Ich znaczenie jest ogromne

Mało kto wie, po co na klawiaturze komputera są małe nierówności. Ich znaczenie jest ogromne Źródło: pixabay/geralt

Ten trik na dobre odmieni Twoje życie. Zapewne wielu zastanawiało się, po co są niewielkie wypustki na klawiaturze komputera i raczej mało kto znał odpowiedź.

Trik, który za chwilę Ci zdradzimy, wprawia w osłupienie. Miliony ludzi na całym świecie każdego dnia korzysta z komputera, dotykając jego klawiatury niewyobrażalną liczbę razy. W każdym przypadku tak samo ułożone litery, dokładnie te same przyciski - spacja, enter czy strzałki, ale kto z Was wiedział, do czego służą malutkie wypustki na dwóch klawiszach? Prawda jest zaskakująca. 

Po co są nierówności na klawiaturze? Trik, który odmienia życie

Być może nawet nie zwróciłeś uwagi, lub zwróciłeś, ale nie miałeś pojęcia czemu to służy, że literki J i F na klawiaturze komputera mają niewielkie wypustki w kształcie linii. Odpowiedź jest bardzo prosta, choć mało komu znana. Zapewne każdy zna to uczucie, gdy pisząc na klawiaturze w półmroku niekiedy trudno jest dostrzec, gdzie znajduje się literka, którą chcemy wcisnąć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tymczasem temu właśnie mają służyć wypustki. Jeżeli nie wiesz, w którym dokładnie miejscu znajdują się Twoje palce, one pomogą Ci to ustalić. Producent opracował bowiem ten genialny trik po to, żeby użytkownik miał punkt odniesienia nawet bez spoglądania w dół. Poznanie tego sposobu doskonale sprawdzi się wśród osób, które pracują przy użyciu komputera i często, zapatrując się w ekran, zaczynają zatracać się w pisaniu i nie kontrolują, które klawisze aktualnie przyciskają. Korzystają z tej metody możesz bez patrzenia w dół i, co najważniejsze, bez wypadania z rytmu pisania, przywrócić sprawność i płynność pracy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najpiękniejsza pani pilot na całym świecie. Internauci za nią szaleją, wygląda nieziemsko

2. Dramat żony Pawła Królikowskiego. Non stop jest przy jego łóżku, sytuacja jest niezwykle trudna

Lewy i prawy palec wskazujący powinny spoczywać odpowiednio na literach F oraz J. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można dowiedzieć się, gdzie znajduje się każdy inny klawisz na Twojej klawiaturze. Tak banalne, a jednocześnie tak pomysłowe, i co najważniejsze, niewielu o tym wiedziało. Koniecznie musisz wypróbować, a trikiem podziel się ze znajomymi i rodziną, być może dla nich również okaże się pomocny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Starsi pracownicy do zwolnienia. Przez nowe zmiany rządu setki tysięcy Polaków straci pracę przed emeryturą
  3. Nigdy wcześniej niewidziane nagranie. Odkopali trumnę Jana Pawła II, porażający widok
  4. Prawdziwy lincz na Magdzie Gessler. Zasłużyła?
  5. Wszyscy modlili się by wygrała. Niestety, nie żyje Justysia

Źródło: sztosowe 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News