Niestety nie udało się Słowakom przejść pomyślnie fazy grupowej na młodzieżowych mistrzostwach Europy U-21. Drużyna Pavla Hapala w sobotę pożegnała się z mistrzostwami i wróciła do domu. Słowacy mieli jednak szansę przejść dalej w rozgrywkach. Jak twierdzi trener drużyny, przegrali przez zmowę Niemców i Włochów.

Na ostatniej konferencji prasowej Hapala w Lublinie, szkoleniowiec oświadczył, że cała drużyna jest załamana. Jak twierdzi pochodzący z Czech trener, jego reprezentacja padła ofiarą zmowy, a jedyni sprawiedliwi turnieju to Hiszpanie i Anglicy.

– Jestem bardzo rozczarowany jak wszyscy w zespole. Mam teraz w głowie tylko jedną myśl i powinienem powiedzieć ją od razu. Mam wielki szacunek dla Hiszpanów i Anglików. Jeśli to nie oni zagrają w finale, to nawet nie będę oglądał już tych mistrzostw – oświadczył Czech.

Drużyna Hapala miała szansę na wyjście z grupy jako najlepsza z ekip na drugim miejscu. Niemcy musieli tylko wygrać z Włochami. Nie udało im się jednak i tym samym ich porażka zaważyła na losie Słowaków. Jak twierdzi Hapal, to „zwykła hańba” i spisek, jaki zawiązali między sobą Niemcy i Włosi. Czech zażądał też zmiany regulaminu mistrzostw, gdyż nie może być tak, że sukces jednej drużyny jest w całości uzależniony od gry kilku innych uczestników.

– To, co pokazali Niemcy i Włosi było jedną wielką hańbą. Jeśli to fair play, że gram, by przegrać 0:1, to nie jest to już piłka nożna. Ktoś musi coś zrobić z systemem tych mistrzostw, nawet jeśli dotyczy to tak wielkiego kraju, jak Niemcy – mówił ze łzami w oczach.

...

Zobacz również

Zobacz również