Trener Borussi Dortmund, Thomas Tuchel, ujawnił ostatnio w mediach powód odejścia Kuby Błaszczykowskiego z drużyny. Jak się okazuje, polski piłkarz odszedł z powodu swojego klubowego i reprezentacyjnego przyjaciela Łukasza Piszczka. 

Kuba Błaszczykowski to jeden z najbardziej lubianych nie tylko w Polsce ale również w Niemczech piłkarzy. Były kapitan polskiej reprezentacji w barwach Borussi Dortmund grał przez 9 lat, podczas których sięgał dwukrotnie po mistrzostwo Niemiec i rozegrał mecze w Lidze Mistrzów. Latem tego roku Błaszczykowski odszedł z Borussi do VfL Wolfsburg.

Trener Borussi ujawnił właśnie w rozmowie z mediami prawdziwe powody jego decyzji. Jak przekonuje Thomas Tuchel, były kapitan polskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej zdecydował się na transfer z powodu swojego bliskiego przyjaciela z drużyny Łukasza Piszczka.

Błaszczykowski po tym jak Tuchel przejął Borussię Dortmund stracił pozycję w głównym składzie. Polak został najpierw wypożyczony do Fiorentiny, a po powrocie szukano dla niego miejsca w Dortmundzie. Poważnie rozważano, by ustawić go na prawej obronie, na której tradycyjnie gra właśnie Łukasz Piszczek.

 – Mogłem sobie wyobrazić, aby grał na tej pozycji. Wówczas jego rywalem w walce o miejsce w składzie byłby jego bliski przyjaciel i reprezentacyjny kolega Piszczu. Dlatego zdecydował się na transfer – ujawnił Tuchel.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: sport.pl

...

Zobacz również