Trędowata okazała się jednym z najbardziej popularnych filmów w historii polskiej kinematografii. Co ciekawe, największy gwiazdor kultowej produkcji przeżył w życiu prywatnym miłość tak burzliwą i kontrowersyjną, jak na ekranie. Zakazany romans całkowicie odmienił jego los.

Leszek Teleszyński nigdy nie narzekał na brak zainteresowania wśród kobiet. Podkochiwały się w nim koleżanki z pracy, aktorskich studiów oraz filmowego planu. On jednak skupiał się na nauce oraz pracy.

Trędowata: Kontrowersyjny związek Leszka Teleszyńskiego

Artysta zdecydował się prywatnie oddać swoje serce Irenie Szczurowskiej, którą poznał w Teatrze Polskim w Warszawie. O 6 lat starsza od niego aktorka miała jednak wtedy męża, Jarosława Abramowa-Newerly’ego, który przez długi czas nie chciał uwierzyć w romans żony z młodszym kochankiem.

Chociaż pisarz stanowczo odmawiał Szczurowskiej rozwodu, ostatecznie zgodził się na rozstanie. Właśnie wtedy mogła poślubić Teleszyńskiego, z czym nie czekała zbyt długo. Para związała się przysięgą małżeńską w tym samym roku, w którym na kinowe ekrany trafiła hitowa „Trędowata”.

Kim były żony Leszka Teleszyńskiego?

Zakazaną miłość Szczurowskiej i Teleszyńskiego bardzo często porównywano do kontrowersyjnego uczucia łączącego głównych bohaterów melodramatu, w którym wystąpił artysta. Związek pary aktorów niestety także nie zakończył się szczęśliwie.

Chociaż zakochani szybko powitali na świecie córkę Karolinę, ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Po rozwodzie ze Szczurowską Teleszyński wszedł w związek z dyplomowaną psycholog Jolantą, która w 1997 roku została jego drugą żoną i przy boku której pozostaje do dziś.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyznanie gwiazdy TVN wbiło Polaków w ziemię. „Totalna patologia opowiadać o takich rzeczach”
  2. Brutalnie pobili Dorotę Wellman! Drastyczny opis wydarzeń
  3. Mikołaj Roznerski upokorzył byłą dziewczynę! Nie miał skrupułów
  4. Magda Gessler wprawiła fanów w osłupienie! Szokujące zdjęcie wywołało burzę
  5. Gwiazda show TVN porzuciła partnera! „Chciał zrobić ze mnie niewolnicę i służącą”

Czy podobał ci się film "Trędowata"?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Znani aktorzy, którzy znaleźli miłość na planie filmowym [ZDJĘCIA]


Miłość na okładce, a potem gorzkie rozstanie. Ich dopadła klątwa