Biały Dom
Wiadomości Pikio - 19 Sierpnia 2015

Transseksualista zatrudniony przez Biały Dom

Raffi Freedman-Gurspan, tak brzmi imię pierwszego transseksualisty zatrudnionego na stanowisku pracy w Białym Domu. Transseksualista zdobył posadę dyrektora działu kadr.

Raffi urodził się mężczyzną o imieniu Rafael, ale aktualnie uważa się za kobietę. Transseksualista aktywnie działa na rzecz osób LGBT. Zanim trafił do Białego Domu pracował jako doradca polityczny w Narodowym Centrum dla Równości Transseksualistów.

Praca na stanowisku związanym z polityką nie jest pierwszyzną dla Freedman-Gurspana. Transseksualista swojego czasu był zatrudniony w Kapitolu stanu Massachusetts. Pracujący wciąż tam ludzie, wspominają go jako świetnego pracownika, który bardzo się zasłużył, a zwłaszcza aktywny był podczas pracy nad Konwencją o Równych Prawach dla Transseksualistów.

Świeżo upieczony dyrektor działu kadr zebrał o sobie wiele pozytywnych komentarzy w mediach. Także starszy doradca pracujący w Białym Domu, Valerie Jarett, orzekł, iż działania Rafiego w kwestii równości transseksualistów idą w parze z wartościami, którym hołduje Obama i jego świta.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: pch24.pl
pt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News