Nowym szefem publicystyki TVP Info został Michał Rachoń z Telewizji Republika. W telewizji publicznej dziennikarzy sympatyzujących z PO, zastępują właśnie redaktorzy sympatyzujący z PiS. Rozkręca się kadrowa karuzela.

Michał Rachoń ma być odpowiedzialny za wszystkie programy publicystyczne, które będą przygotowywane przez Telewizyjną Agencję Informacyjną. Dziennikarzowi będą również podlegać programy publicystyczne emitowane po „Wiadomościach”. Do tej pory, Rachoń pracował w Telewizji Republika, był rzecznikiem MSWiA za czasów Janusza Kaczmarka i doradzał PiS-owi podczas kampanii. Jest uznawany za dziennikarza mocno sympatyzującego z nową władzą.

Pierwsze zmiany wśród gości już widać. W TVP Info pojawili się m.in historyk i politolog dr Jerzy Targalski oraz Krzysztof Rak, ekspert Ośrodka Analiz Strategicznych. Z TVP żegnają się dziennikarze sympatyzujący z poprzednią władzą: Beata Tadla, Tomasz Lis, Hanna Lis, Piotr Kraśko i Diana Rudnik. Na ich miejsce przybywają dziennikarze sympatyzujący z PiS.

Oprócz Rachonia, do TVP przybywają związani z Republiką: Jan Pawlicki (nowy szef TVP1) czy Maciej Stanecki (wiceprezes TVP). Do „Wiadomości” prowadzonych przez Marzenę Paczuską przybył Klaudiusz Pobudzin, który do TVP przechodzi z Telewizji TRWAM.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wirtualnemedia

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.