Tragiczny koniec kazirodczego romansu

Tragiczny koniec kazirodczego romansu Źródło: fot. pexels.com

Kazirodztwo obecne jest wśród ludzi od samego ich początku. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, poszczególne kultury zaczęły go zakazywać. Stosunki płciowe między spokrewnionymi lub spowinowaconymi osobami nielegalne są również w naszym kraju. Owoce podobnych związków bywają bardzo tragiczne. 

Miłość między członkami jednej rodziny jest tematem dzieł literackich i sztuki od zawsze. Kazirodztwo obecne jest w mitologiach i legendach. Dopuszczali się go bogowie i królowie, lecz obecnie w większości krajów jest całkowicie zakazane. Przykładem takie państwa jest Rzeczpospolita Polska, gdzie za obcowanie płciowe z osobą bliską grozi nawet więzienie. - Kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - brzmi Art. 201 Kodeksu Karnego z 1997 roku. Dobrowolne kontakty seksualne między dorosłymi krewnymi są natomiast legalne w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Francji i Portugalii.

Kazirodztwo doprowadziło do wielkiej tragedii

Innym państwem, w którym kazirodztwo jest nielegalne, są Stany Zjednoczone. Od tej zasady panuje tylko jeden wyjątek, a jest nim Alabama. W stanie tym "bliższe" związki między członkami rodziny są całkowicie zgodne z prawem. Odwrotnością Alabamy jest Montana, w której za podobny czyn otrzymać można nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności. Właśnie za Oceanem doszło do tragicznego w skutkach związku kazirodczego, który doprowadził do śmierci jego uczestników i owocu ich związku, małego chłopca. Dwadzieścia lat temu na świat przyszła Kati Padl. Córka Stevena Padla i jego żony została oddana do adopcji niedługo urodzeniu. Gdy dziewczyna skończyła 18 lat, postanowiła odszukać biologicznych rodziców, co jej się udało. W 2016 roku zamieszkała z nimi w ich domu w Karolinie Północnej. W końcu rodzice Katie zaczęli się kłócić, co doprowadziło do rozstania. Ich córka została wtedy z ojcem tak jak jej rodzeństwo. Po jakimś czasie na jaw wyszło, że tajemnicza ciąża Katie spowodowana jest związkiem z jej własnym ojcem. Młoda kobieta urodziła syna, Bennetta. W wrześniu zeszłego roku na nielegalnej ceremonii doszło do zaślubin obojga. Całą sprawę zgłoszono na policję, która aresztowała kazirodczą parę. Po wyjściu na wolność Katie wróciła do adopcyjnych rodziców i podzieliła opiekę nad dzieckiem ze swoim ojcem i mężem. Kilka dni temu Steven otrzymał wiadomość od Katie, że ta nie chce więcej żyć z nim w związku. Wtedy mężczyzna postanowił dokonać obrzydliwej zbrodni. Padl zabił Bennetta i wyruszył do Connecticut, gdzie mieszkała jego biologiczna córka. O swoich zamiarach poinformował matkę, która wiadomość przekazała policji. Niestety mundurowi nie zdążyli zapobiec dalszemu rozlewowi krwi. Steven Padl zabił Katie i jej adopcyjnego ojca, a później sam odebrał sobie życie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Zmarł znany polski artysta. Rodzina nie ma pieniędzy na pogrzeb
  2. Strzały przed prokuraturą w Szczecinie! Szaleniec rzucił się z nożem
  3. PiS bierze seniorów na celownik! Ich życie będzie teraz uciążliwe
źródło: fakt.pl Następny artykuł