Trudno uwierzyć, że ta historia naprawdę miała miejsce. Lucinda Allen niemal po każdym orgazmie miała bóle głowy. Ignorowała jednak symptomy i po jednym z „ostrzejszych” zbliżeń była bliska śmierci.

38-letnia Lucinda wiodła spokojne życie małżeńskie. Jedynym, co ją niepokoiło, były migreny, których doznawała po każdym orgaźmie. Jedna z nich mogła skończyć się dla kobiety tragicznie.

Lucinda po ostatnim zbliżeniu, które przyniosło jej więcej „przyjemności” niż zazwyczaj, jak zawsze czuła ból głowy. Była jednak pewna, że to sytuacja podobna do tych, które przeżywała za każdym razem po orgazmie.

Był sierpień 2012 roku, byłam w szóstym miesiącu ciąży. Razem z mężem „baraszkowaliśmy trochę”. Po wszystkim zaczęła boleć mnie głowa, ale nie zwracałam na to większej uwagi, bo takie bóle po orgazmie to u mnie norma – opowiadała Lucinda.

Kobieta postanowiła się położyć wierząc, że ból ustąpi. Migrena jednak utrzymywała się. Lucinda zaczęła mdleć i skręcać się z bólu.

Położyłam się spać, bo myślałam, że to pomoże. Ale zamiast usnąć, skręcałam się z bólu. Moja mama poradziła mężowi, by natychmiast wezwał karetkę – zwierzyła się Lucinda.

Kobieta podejrzewała najgorsze. W szpitalu poddana została operacji mózgu – okazało się bowiem, że miała wylew. W stan gotowości postawiono ginekologa i położne na wypadek, gdyby wymagane było wywołanie porodu. Na szczęście Lucinda wybudziła się ze śpiączki po kilku dniach a jej ciąża rozwijała się prawidłowo.

Po wylewie kobieta doznała jeszcze kilku udarów. Na ich skutek doznała paraliżu lewej strony ciała od pasa w dół. Do końca życia poruszać się będzie na wózku inwalidzkim.

– Mój neurolog twierdzi, że za bóle głowy po orgazmie i mój obecny stan odpowiada wrodzona wada naczyń krwionośnych w mózgu. A ja przez całe życie myślałam, że to normalne – mówiła Lucinda.

38-latka potrzebowała czasu, aby oswoić się z tragedią. Dopiero po pięciu latach poczuła się gotowa, aby opowiedzieć swoją historię. Teraz namawia inne kobiety do reagowania w przypadku niepokojących bólów głowy.

Na pewno jest więcej takich kobiet jak ja, nieświadomych swojej przypadłości. Nikt nie mówi o bólu głowy po orgazmie, bo to nie jest temat, który można poruszyć przy kolacji. Moją misją jest teraz zwiększenie świadomości społeczeństwa na ten temat – tłumaczyła kobieta.

Lucinda mimo paraliżu potrafi cieszyć się małżeństwem. Nie zrezygnowała z życia intymnego.

Mój lekarz przekonywał mnie, że taka sytuacja już się więcej nie powtórzy, ale i tak nie było łatwo. Teraz jednak cieszymy się z każdego aspektu małżeństwa – mówiła Lucinda.

źródło: Fakt.pl

Zobacz również

Kierowniczka zmiany i koordynatorka działu wideo Pikio.pl. Studentka etnologii i antropologii kulturowej na UW. Socjaldemokratka.