Poziomem życia Polska coraz bardziej przypomina kraje zachodnie. Mimo tego, wyniki najnowszych badań sugerują, że poziom dbania o higienę w naszym kraju jest po prostu tragiczny.

Według badań Państwowego Zakładu Higieny co czwarty Polak myje się tylko raz w tygodniu. Co gorsza, 4 miliony Polaków w ogóle (!) nie używa szczoteczki do zębów. Aż 20% naszych rodaków nie używa dezodorantu.

TNS OBOP przeprowadziło natomiast badanie dla firmy Rexona. Wynika z niego, że co piąta Polka bierze prysznic co dwa lub trzy dni, a włosy myje jedynie raz w tygodniu! W sondażu mydło było wymieniane dopiero w drugiej piątce najpotrzebniejszych kosmetyków. Potwierdziły się także doniesienia PZH o tym, że 20% nie używa dezodorantów.

– Brak podstawowej higieny wiąże się z tak zwanymi chorobami brudnych rąk, które kiedyś były właściwe dla wieku dziecięcego. Dziś okazuje się, że dużo dorosłych ma robaczycę, czyli pasożyty przewodu pokarmowego: glisty ludzkie i nicienie. Niedomywanie stóp i chodzenie przez długi czas w skarpetkach to z kolei przyczyna zakażeń grzybicznych skóry i paznokci. To choroba zaraźliwa, więc łatwo je później złapać w takich miejscach, jak szatnia klubu sportowego, czy pracowników fizycznych.  – tłumaczy Dorota Witkowska

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również