Tragiczna sytuacja w Polsce. Będzie jeszcze gorzej

Tragiczna sytuacja w Polsce. Będzie jeszcze gorzej

Pewne powiedzenie mówi, że Polacy są mądrzy po szkodzie i biorąc pod uwagę to jak funkcjonuje nasze społeczeństwo trudno się temu dziwić. Wielokrotnie po różnych kryzysach, nagle pojawiają się setki ekspertów, którzy wygłaszają objawione stwierdzenia, które niewiele wnoszą, ponieważ są spóźnione.

Kryzys w Polsce jest związany z niedoborem wody, która jest jednym z niewielu surowców, będących niezbędnymi do życia, dla prawie każdej osoby. Polskę na zmianę nawiedziają susze i powodzie. Jest to spowodowane z jednej strony tym, że zimą głównie padają deszcze, które nie mają możliwości wystarczającego wchłonięcia w glebę, a z drugiej tym, że w Polsce nie istnieje infrastruktura, która odpowiadałaby za przechowywanie wody. Mamy za małą powierzchnię lasów, które bardzo dobrze izolują wodę, jednocześnie nie posiadamy wystarczającej ilości sztucznych zbiorników wodnych, które mogłyby ją przechowywać.

Czy Polsce grozi poważny kryzys?

- Tegoroczna susza dotknęła 4 mln z 14 mln hektarów upraw i prawie 90 procent gmin – podaje Ministerstwo Rolnictwa w oficjalnym komunikacie. Problem jest poważny, zmiany klimatu i niedobór wody wpływają na rolnictwo, które może dawać mniejsze uprawy. To z kolei wpływa na ceny żywności i w ten sposób dotyka zwykłych ludzi. W Polsce na jednego mieszkańca przypada 1.6 tys. metrów sześciennych wody, co w skali Europy oznacza, że jesteśmy na szarym końcu. Podstawą w dbaniu o gospodarkę wodną jest oszczędzanie wody. Bardzo wiele osób nie rozumie tego, że ekologia zaczyna się od gospodarstw domowych, które są absolutną podstawą funkcjonowania całego systemu. Aby móc dołożyć swoją cegiełkę do projektu, jakim jest dbanie o środowisko, wystarczy wykonywać drobne nawyki, które w skali masowej dają ogromne efekty.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wybory są najważniejsze, co tam susza i miliardy strat

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kochały go miliony Polaków, on pluje im w twarz. Aktorstwo to była strata czasu

PRZECZYTAJ TAKŻE: Okładka nowego kalendarza Lewandowskiej. Fani "Nie za dużo botoksu?!"

Polacy wikimedia.org/Ziemor z polskiej wikipedii Polacy fot. Pixabay.com polacy fot. pixabay.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News